Naga MarketsJeden z wiodących światowych dostawców przeglądarek internetowych i spółka oferujące zintegrowane platformy do wyszukiwania i rekomendowania treści cyfrowych opartych na AI, Opera, ogłosiła w piątek strategiczne partnerstwo z Ledger Capital, firmą doradztwa strategicznego i usług finansowych. Ledger Capital działa w zakresie technologii blockchain i zdecentralizowanych aplikacji, których zastosowanie chce badać opera.


Blockchain w Twojej przeglądarce

„Obie firmy planują zbadać dalsze zastosowania i przypadki wykorzystania technologii blockchain, jak również możliwości rozwoju, które można by zastosować w produktach Opera” – poinformowano w nocie prasowej

W lipcu 2018 roku Opera debiutowała na Nasdaq pod nazwą OPRA. W związku z tym pozyskała równoległe oferty prywatne od Tospring Technology Limited (“Bitmain”), IDG China Capital Fund III L.P. (“IDG Capital Fund”) oraz IDG China Capital III Investors L.P. (“IDG Capital Investors”). Po zakończeniu pierwszej oferty publicznej Opera Limited, strony nabyły odpowiednio 50 mln USD, 9 mln USD i 471 tys. USD akcji zwykłych.

“Jesteśmy podekscytowani współpracą z innowatorem i liderem branży, takim jak Opera“, powiedział Ding’an Fei, Partner Zarządzający w Ledger Capital. “Opera objęła już wiodącą rolę wśród głównych przeglądarek, dzięki integracji innowacyjnego portfela kryptograficznego i inwestycjom innych wiodących firm kryptograficznych, takich jak Bitmain. Z niecierpliwością czekamy na kolejne kroki, które pozwolą Operze na wykorzystanie jej ogromnego ekosystemu i kompetencji technicznych do stworzenia wykładniczej wartości dla jej bazy użytkowników i większej przestrzeni w łańcuchu bloków”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Opera jest pierwszą główną przeglądarką z natywnym portfelem kryptograficznym

W wakacje Opera jako pierwsza duża przeglądarka mobilna dodała wbudowany portfel kryptograficzny i obsługę Web 3.0. Wprowadzając portfel kryptograficzny, norweski producent przeglądarek obniżył barierę wejścia w sieć przyszłości zarówno dla użytkowników, jak i deweloperów. Ponieważ portfel jest wbudowany w przeglądarkę, użytkownicy Internetu nie muszą już instalować oddzielnych przeglądarek Dapp ani rozszerzeń.

Ostatnie 18 miesięcy przyniosło ogromną aktywność wokół kryptowalut i wizji Web 3.0, a z ponad 300 milionami użytkowników na całym świecie, Opera ma na celu ułatwienie powszechnego stosowania cyfrowych monet.

“Posiadanie portfela kryptograficznego w przeglądarce internetowej wnosi nowe doświadczenie do świata płatności online”, powiedział Charles Hamel, głównodowodzący projektem. “Płacenie za pomocą portfela kryptograficznego jest jak wysyłanie gotówki cyfrowej prosto z telefonu, a my właśnie to ułatwiliśmy. Otwiera to nowe możliwości zarówno dla traderów, jak i twórców treści”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here