Naga MarketsSmartfon w dłoni z uruchomioną przeglądarką OperaPopularna przeglądarka internetowa Opera ogłosiła zbliżającą się premierę Opera Touch dla iOS. Oficjalny komunikat prasowy, opublikowany we wtorek, 5 marca, informuje, że nowa wersja będzie posiadała zintegrowany portfel kryptowalutowy na Ethereum (ETH).

W grudniu firma uruchomiła przeglądarkę “Web 3-ready” z wbudowanym portfelem kryptowalutowym dla użytkowników Androida. Przyznała wtedy, że w planach ma też rozszerzenie usług na wersję iOS.

Słowo ciałem się staje

Chociaż data premiery przeglądarki dla systemu iOS nie została jeszcze podana, z informacji prasowej dowiadujemy się, że użytkownicy mogą się zarejestrować, aby przetestować aplikację za pośrednictwem jej witryny.

Firma nie po raz pierwszy puszcza oko zwolennikom kryptowalut. 6 lutego uruchomiła nową usługę, która pozwalała użytkownikom w Szwecji, Norwegii i Danii kupować Ethereum za pośrednictwem przeglądarki wbudowanej w Androida. Nowa usługa została uruchomiona dzięki współpracy z firmą maklerską Safello.

Smartfony

Krok Opery wpisuje się w ogólną tendencję na rynku otwierania się na kryptowaluty. Niedawno dowiedzieliśmy się, że flagowy smartfon Samsunga – Galaxy S10 – będzie umożliwiał przechowywanie kluczy prywatnych do portfeli cyfrowych walut. Samsung w tym konkretnym przypadku otwiera się aż na 4 projekty z rynku. Ucieszą się z pewnością fani ETH i BTC, ale też tokenów COSMEE (COSM) i enjina (ENJ).

Także inne marki smartfonów pozwalają swoim klientom korzystać z e-walut. Myślimy tu o HTC Exodus, nazwany pierwszym “blockchainowym smartfonem”, czy Finney firmy Sirin Labs.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Urządzenia Finney “tworzą niezależną sieć blockchain” za pomocą rozproszonej księgi. Częścią projektu będzie sklep internetowy DApp Web 3.0 ze zintegrowaną usługą konwersji tokenów (TCS). Dzięki współpracy z Bancor będzie możliwe płynne konwertowanie tokenów SRN użytkownika na dowolną kryptowalutę potrzebną do użycia w konkretnej transakcji w DApp Web.

Rozwiązanie to może być kluczem do sukcesu projektu. Gdy chcesz zapłacić za usługę danej zdecentralizowanej aplikacji, musisz mieć wystarczającą liczbę danych tokenów w swoim portfelu. Dzięki partnerstwu z Cardano w sklepie Sirin Labs będzie szansa dokonać zakupu za pomocą np. ADA, ponieważ portfel automatycznie wymieni ADA na SRN.

Sirin Labs zasłynęło już wcześniej stworzeniem smartfonu Solarin, wycenianego na 14 tys. dolarów, i słynącego ze spełnienia wszelkich norm bezpieczeństwa. Nazwa najnowszego urządzenia nawiązuje do nazwiska zmarłego w 2014 roku Harolda Thomasa Finneya – programisty, który był zaangażowany w rozwój bitcoina.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here