Naga MarketsCzy Twój smartfon padł ofiarą złośliwego kodu kopiącego kryptowaluty?

Kupując Bitcoina na początku 2017 roku można było całkiem sporo zarobić. Wiedzą o tym także hackerzy, którzy infekują komputery niczego nie podejrzewających użytkowników sieci, by dzięki mocy obliczeniowej ich komputerów wydobywać drożejące monety. Rozwiązanie te jest niemal idealne – hacker nie ponosi kosztów sprzętu, ani energii elektrycznej potrzebnej do napędzania kopalni. Sęk w tym, że jest to szkodliwe dla zwykłych Internautów. Zespół Opery postanowił temu zaradzić. 


Aby dołączyć do sieci komputerów-zombie wystarczy wejść na zarażoną stronę internetową. Przed wirtualnymi kopalniami kryptowalut ciężko jest się bronić – o skryptach wykorzystywanych do miningu rzadko poinformuje nas antywirus, a znacznie częściej zdecydowanie wolniejszy komputer. Problem ten dotyczy nie tylko popularnych pecetów czy laptopów.

Niebezpieczny górnik w kieszeni

Era smartfonów choć nie przeniosła do lamusa dużych jednostek, to jednak znacznie usprawniła nasze życie. W tym momencie dowolny smartfon dysponuje mocą obliczeniową wielokrotnie przewyższającą tę wykorzystywaną w komputerach pokładowych rakiet, które wynosiły niegdyś astronautów na Księżyc.

Opera zdając sobie sprawę z problemu cryptominingu zaimplementowała już w desktopowej wersji swojej przeglądarki specjalne zabezpieczenia przed szkodliwym kodem. Teraz to samo rozwiązanie trafia na urządzenia mobilne.

Nowe zabezpieczenia przed cryptominingem jest aktywowane w momencie gdy użytkownik włączy ochronę przed reklamami zarówno w Opera Mini (iOS oraz Android) jak i Opera for Android. Adblocker automatycznie wykryje i zatrzyma skrypty odpowiedzialne za wydobycie kryptowalut – czytamy w nocie prasowej zespołu Opery.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zagrożenie jest poważne. Według szacunków nawet miliard urządzeń może być zainfekowane szkodliwym kodem, który spowalnia pracę smartfonów i doprowadza do ich szybszego zużycia. Skrypty wbudowane w niektóre strony zmuszają procesor telefonu do pracowania na pełnych obrotach co nie tylko zwiększa pobór energii doprowadzając do szybszego wyczerpania się baterii, ale i generuje duże ilości ciepła.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowaluty już nie tak anonimowe…
Następny artykułShiller (Noblista): Bitcoin upadnie i zostanie zapomniany
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here