Naga MarketsSmartfon w dłoni z uruchomioną przeglądarką OperaWersja beta przeglądarki Opera dla systemu Android [wersja 53] pozwala teraz wysyłać i odbierać kryptowalutę Bitcoin (BTC) oraz TRON (tokeny TRX i TRC10). Umożliwia również dokonywanie transakcji za pomocą Bitcoina na strona internetowych.

Jak czytamy na blogu Opery, do portfela Crypto Wallet wprowadzono nowe funkcje w wersji beta przeglądarki Opera na Androida (wersja 53 beta). Od teraz wspierany jest blockchain Bitcoina oraz TRON. Opera zapewnia, że to kolejny krok w kierunku uczynienia Web 3 bardziej popularnym.

Dotychczas wbudowany portfel kryptograficzny obsługiwał jedynie Ethereum i tokeny ERC. Wspierając Bitcoina oraz TRON, wallet Opery staje się bardziej zintegrowany. “Teraz można śmiało powiedzieć, że nasze przeglądarki są gotowe do pracy w sieci Web 3 i że powinien to być nowy standard dla wszystkich przeglądarek” – napisano na blogu.

Wsparcie dla Bitcoina w portfelu Crypto Wallet

Bitcoin (BTC) był pierwszym blockchainem, który wzbudził zainteresowanie świata kryptowalutami. Obecnie jego wartość rośnie. Tradycyjnie, Bitcoin był używany do spekulacji i magazynowania wartości, jednak rzadko wykorzystywano go do rzeczywistych płatności. Dzięki najnowszej wersji, przeglądarka Opera z systemem Android (beta) umożliwia użytkownikom wysyłanie i odbieranie Bitcoina oraz dostęp do historii transakcji.

Zobacz też: UK: Funt odbije gdy Johnson nie zdobędzie fotela premiera?

Co istotne, uruchomiona została eksperymentalna integracja Web 3, która umożliwia stronom internetowym żądanie i otrzymywanie adresów, a użytkownikom dokonywanie bitcoinowych transakcji. Opera wprowadza tym samym Bitcoina do sieci Web 3, pozwalając na wykorzystanie tej kryptowalut waluty do transakcji w sieci.

źródło: blogs.opera.com
źródło: blogs.opera.com

Portfel obsłuży także TRON i tokeny TRC10

TRON (TRX) jest popularnym i szybko rozwijającym się blockchainem. W obecnej wersji, Crypto Wallet w przeglądarce Opera na system Android (beta) będzie wyświetlać saldo TRX i tokenów TRC10. Pozwoli również użytkownikom na wysyłanie i odbieranie tokenów TRC10 i TRX oraz dostęp do historii swoich transakcji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
źródło: blogs.opera.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here