Naga MarketsSmartfon w dłoni z uruchomioną przeglądarką OperaUżytkownicy telefonów z systemem Android i komputerów stacjonarnych już od wielu miesięcy mają możliwość używania przeglądarki Opera przyjaznej blockchainowi. Cała zabawa omijała właścicieli iPhone’ów, co jednak zmienia się teraz wraz ze startem najnowszej wersji Opera Touch przeznaczonej dla systemu iOS.

W poście na blogi firmy Opera napisano, że nowa opcja przeglądarki jest w dużej mierze identyczna z tym, co mają już użytkownicy Androida, a mianowicie zapewnia wbudowany portfel kryptowalut i możliwość uruchamiania Web 3.0 oraz zdecentralizowanych aplikacji (dapps) bez wtyczki innej firmy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Transakcje online i zarządzanie tożsamościami

„Wierzymy, że dzisiejsza sieć będzie interfejsem do zdecentralizowanej sieci jutra (Web 3).
Dzięki wbudowanemu portfelowi Crypto Wallet przeglądarka ma potencjał odnowienia i rozszerzenia swojej ważnej roli jako narzędzia dostępu do informacji, dokonywania transakcji online i zarządzania tożsamościami użytkowników w sposób zapewniający im większą kontrolę ” – napisano na blogu.

Portfel obecnie pozwala użytkownikom na przechowywanie, przeprowadzanie transakcji i dokonywanie płatności w Ethereum i wszystkich standardowych tokenach oraz stablecoinach ERC-20, a także kolekcjach, takich jak CryptoKitties za pośrednictwem standardu ERC-721.

Zobacz też: Bing, wyszukiwarka Microsoftu zablokowała ponad 5 milionów reklam kryptowalut

Strona internetowa Opery informuje, że portfel może automatycznie wykrywać i wyświetlać dowolne tokeny ERC-20 używane w ethereum dapps, takie jak coiny w grze.

Dostęp do zdecentralizowanych aplikacji (DApps) można uzyskać, wpisując ich adres bezpośrednio w przeglądarce, unikając konieczności korzystania z rozszerzeń innych firm. Aby rozpocząć korzystanie z (DApps), użytkownicy będą musieli zakupić ethereum (ETH) i zapisać je w portfelu Opera. Lista aplikacji zlokalizowana jest w sklepie Opera.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here