Naga MarketsPole naftowe na tle zachodzącego słońcaRosyjski minister energetyki Alexander Novak ogłosił, że kraje OPEC i spoza OPEC zgodziły się przedłużyć umowę na ropę naftową o dziewięć miesięcy. Kurs ropy WTI silnie dziś spada i za jedną baryłkę należy zapłacić około 57 USD.


Lista kluczowych ustaleń ze spotkania OPEC+

  • Rynek ropy był stabilny w pierwszej połowie 2019 roku;
  • Udało się uniknąć znacznego wzrostu rezerw w pierwszej połowie;
  • Rynek ropy jest dość stabilny;
  • Jest wiele niepewności. Rozważano różne scenariusze dla drugiej połowy roku;
  • OPEC+ będzie nadal monitorować rynek ropy. W razie potrzeby podejmie działania w celu zrównoważenia rynku.

Ropa: Oczy inwestorów skierowane na OPEC – TDS

spadające ceny ropy naftowejAnalitycy TD Securities również poinformowali, że OPEC zgodził się na przedłużenie umowy o ograniczenie dostaw ropy o kolejne 9 miesięcy, a szersza grupa OPEC + potwierdziła tę decyzję, co można było wyczytać po spotkaniu OPEC na szczycie między prezydentem Putinem, a księciem koronnym MBS z Arabii Saudyjskiej w trakcie szczytu G-20.Arabia Saudyjska, która znacznie obniżyła produkcję poza dozwolony budżet produkcji zasygnalizowała, że ​​w lipcu będzie nadal produkować mniej ropy niż wynosi jej limit.

To powinno pomóc stronie podażowej „wypompować” pozytywną narrację, która, jak oczekujemy, zrównoważy rosnące obawy o słabnący popyt. Oczekujemy, że złożona przez OPEC+ obietnica pozostania na aktualnym kursie z ograniczeniami produkcji do końca roku, rosnące ryzyko geopolityczne na Bliskim Wschodzie oraz gwałtowne zmniejszenie przepływów eksportowych w Iranie, wraz z mniejszymi zapasami w USA, przyczynią się do wzrostu potencjału surowca – napisano w raporcie.

Kurs ropy WTI we wtorek na interwale dziennym 2 7 19
Kurs ropy WTI we wtorek na interwale dziennymJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here