Naga Marketsopec2 ccW poniedziałkowym wydaniu programu Surowcowe.info prowadzonego przez Bogusza Kasowskiego poruszono m.in. temat OPEC+, który podjął w ubiegłym tygodniu decyzję o głębszych cięciach w wydobyciu w krajach członkowskich. Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału.


OPEC+ reaguje cięciami, gdy słabnie światowy popyt na ropę naftową

Dalsze cięcia mają wynieść dodatkowe 500 tysięcy baryłek, co w sumie oznacza zgodę na obniżenie produkcji w OPEC+ o 1,7 mln baryłek ropy naftowej, a gdy dodać do tego samowolne obniżenie produkcji przez Arabię Saudyjską o 400 tysięcy baryłek, to osiągamy redukcję na poziomie 2,1 mln baryłek dziennie czyli ponad 2,1% światowej produkcji.

Kolejne spotkanie OPEC+ jest zaplanowane na marzec 2020, ale książę Abdulaziz powiedział że istnieje „głębokie przekonanie”, że ich współpraca będzie kontynuowana. OPEC zmniejszy produkcję o 372 tysiące baryłek, a kraje spoza OPEC o  dodatkowe 131 tysięcy. Z ustaleń wyłączone są Iran, Libia i Wenezuela ze względu na sytuację geopolityczną tych krajów. Kraje spoza OPEC zobowiązane do cięć to Rosja oraz Azerbejdżan, Bahrajn, Brunei, Kazachstan, Malezję, Meksyk, Oman, Sudan Południowy i Sudan – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here