Naga MarketsPlatforma wydobywcza ropyCena ropy naftowej systematycznie drożeje wraz z globalnym ożywieniem gospodarczym. OPEC+ trzymał się swojego planu ostrożnego zwiększania produkcji zgodnie z oczekiwaniami, ale nie rozmawiano o tym, jakie będzie stanowisko kartelu po lipcu. Biorąc pod uwagę prognozowany szybki wzrost popytu, rynek w ciągu najbliższych sześciu miesięcy będzie musiał liczyć się ze znacznym deficytem. Ostrożny powrót grupy na rynek, niezależnie od produkcji irańskiej, stworzył warunki do wzrostu cen ropy WTI powyżej 70 USD za baryłkę, twierdzi Bart Melek, szef strategii towarowej w TD Securities.

WTI przebije 70 USD, ponieważ OPEC+ powoli na wzrost produkcji – TDS

OPEC+ utrzymał swój powszechnie oczekiwany plan zwiększenia produkcji w lipcu. Kartel pod przewodnictwem Arabii Saudyjskiej zabrzmiał optymistycznie w sprawie ożywienia światowego popytu na ropę. Grupa producentów zgodziła się utrzymać dotychczasowy plan podniesienia kwot produkcji ropy o 350 000 baryłek dziennie w czerwcu i 440 000 baryłek dziennie w lipcu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Biorąc pod uwagę prognozowany wzrost popytu o ponad 5 mln baryłek dziennie w drugiej połowie 2021 r., prawdopodobnie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy wystąpi znaczny deficyt.

Planowana podaż przez OPEC+ nie nadąży za wzrostem popytu, więc można argumentować, że grupa producentów prawdopodobnie zwiększy produkcję po złagodzeniu tych zagrożeń. Uważamy, że kartel chce odzyskać swój udział w rynku i nie chce skoku cenowego, który mógłby zachęcić amerykańskich producentów łupków do zwiększania produkcji lub niszczenia popytu. Jakikolwiek wzrost podaży nie zostanie ogłoszony, dopóki kwestia produkcji w Iranie nie będzie jasna – napisano w raporcie.

Spodziewamy się, że światowy rynek ropy w najbliższym czasie pozostanie w znacznym deficycie, co sprzyja wzrostowi cen. W związku z tym można rozsądnie powiedzieć, że WTI prawdopodobnie przebije się przez opór 70 USD za baryłkę, ale nie wzrośnie znacznie powyżej na stałe, ponieważ obecnie moce OPEC+ zostają ponownie zwiększane wraz ze wzrostem produkcji w Iranie – podsumowano.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig prognozy | konto forex | notowania wig20 | dow j | notowanie lotos | notowania dolara online | famur kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here