Naga MarketsCena ropy nafotwejKraje OPEC + zgodziły się przedłużyć większość cięć w produkcji ropy naftowej do kwietnia. Zaskakujący ruch kartelu nastąpił pomimo tegorocznych znacznych zysków na czarnym złocie. Ropa WTI wzrosła powyżej 65 USD, a ekonomiści z ANZ Banku prognozują w najbliższym czasie poziom ropy Brent na poziomie 70 USD. Prognozy podniosły również takie banki jak JP Morgan czy Goldman Sachs.

  • Sojusz OPEC + zaskoczył rynek przedłużeniem cięć produkcji (z wyjątkiem Rosji i Kazachstanu)
  • Arabia Saudyjska i OPEC najprawdopodobniej zapewnią wystarczającą ochronę rynku
  • Goldman Sachs dodał 5 USD do swoich prognoz dotyczących cen ropy Brent w drugim i trzecim kwartale 2021 r.

Ropa Brent zmierza do 70 dolarów – ANZ

Sojusz OPEC + zaskoczył rynek przedłużeniem cięć produkcji na spotkaniu z producentami spoza OPEC. Ministrowie zgodzili się na utrzymanie obecnych poziomów, z wyjątkiem Rosji i Kazachstanu, których produkcja może wzrosnąć odpowiednio o 130 i 20 tys. brk. dziennie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podnosimy nasz krótkoterminowy (0-3 miesiące) cel dla ropy Brent do 70 USD/brk. Inwestorzy prawdopodobnie utrzymają swoje bycze zakłady. Arabia Saudyjska i OPEC najprawdopodobniej zapewnią wystarczającą ochronę w przypadku napotkania przeszkód na rynku – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów o dalszym wzroście zadecyduje sposób, w jaki OPEC i Arabia Saudyjska poradzą sobie z przejściem z powrotem do pełnej produkcji. Po ostatnim spotkaniu można wywnioskować, że ten proces prawdopodobnie potrwa dłużej, niż początkowo zakładały rynki.

Ropa Brent: Goldman Sachs, JP Morgan podnoszą prognozy po ruchu OPEC +

Po decyzji OPEC + o odłożeniu wzrostu podaży na kwiecień, pod koniec czwartku ceny ropy naftowej wzrosły do ​​nowego maksimum od początku 2020 roku. To skłoniło światowych bankierów, w tym czołowe firmy, takie jak Goldman Sachs i JP Morgan, do zrewidowania swoich prognoz dotyczących ropy naftowej.

Goldman Sachs dodał 5 USD do swoich prognoz dotyczących cen ropy Brent w drugim i trzecim kwartale 2021 r., co dało 75 USD za baryłkę i 80 USD za baryłkę świeżego surowca.

Z drugiej strony JP Morgan wydaje się być mniej optymistyczny, dodając 2-3 USD do prognoz na 2021 i 2022 r., odpowiednio około 67 USD i 74 USD.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy WTI na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs ropy WTI na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs biomed | sp500 notowania | dax spekulant | s&p 500 kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here