Naga Marketsropa naftowa usa ccDo tej pory rok 2020 na rynku ropy upłynął pod znakiem ogromnej wyprzedaży. Mimo obaw o potencjalny konflikt na Bliskim Wschodzie, w ciągu niespełna miesiąca ceny czarnego złota zanotowały spadek aż o 15 USD. Natomiast od kilku dni obserwujemy reakcję popytu – na ile silną? Nad tym zastanawiają się analitycy ING.


Odbicie cen ropy

Powiew optymizmu pojawił się na rynku w środę, kiedy cena za baryłkę gatunku Brent wzrosła o ponad 3%. Według analityków jest to reakcja m.in. na potencjalne przyszłe działania grupy OPEC+, która może podjąć deczję o głębszych cięciach w związku ze skutkami epidemii wirusa COVID-19.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Tymczasem OPEC opublikował swój miesięczny raport na temat rynku ropy naftowej, w którym skorygował w dół szacunki wzrostu popytu w 2020 roku o 230 tysięcy baryłek dziennie, do 990 tysięcy baryłek. Oznacza to, że aby utrzymać równowagę na rynku, OPEC musi zmniejszyć produkcję o 569 tysięcy baryłek w drugim kwartale tego roku w stosunku do poziomu produkcji ze stycznia” – przewidują eksperci ING.

Również agencja EIA opublikowała swój cotygodniowy raport, który wskazał, że zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ciągu tygodnia o 7,46 miliona baryłek – więcej niż oczekiwali analitycy i więcej niż wynikało z analogicznego raportu agencji API. Jest to również największy wzrost zapasów od listopada, który wynikł w dużej mierze ze spadku eksportu ropy.

Wykres dzienny cen ropy WTI.

Jest to tylko i wyłącznie część Big Bank Report – w którym to prezentujemy najciekawsze komentarze dużych banków w minionym tygodniu. Raport możesz otrzymywać całkowicie bezpłatnie, zapisując się do naszego newslettera na stronie BIG BANK REPORT.

     CHCĘ OTRZYMYWAĆ  BIG BANK REPORT      Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here