Naga MarketsRynki ropy próbują zwiększyć zyski od samego rana po informacji, że kraje OPEC i pozostali producenci ropy są zadowoleni z obecnego porozumienia dotyczącego cięcia produkcji.

Ropie pomogła również informacja o Arabii Saudyjskiej planującej dalsze cięcia eksportu w sierpniu oraz Nigeria planująca obniżyć produkcję do 1,8 mln baryłek dziennie.

Chociaż optymizm OPEC i publiczne zobowiązanie do dalszego cięcia produkcji wspierają cenę ropy, inwestorzy są świadomi, że dotychczas nie było żadnego poważnego cięcia. Wprawdzie nie spodziewano się tego po spotkaniu w Petersburgu, ale jeśli dojdzie do porozumienia w sprawie cięcia, cena może powędrować mocniej w górę.

Spotkanie w Petersburgu jest po prostu odnowieniem porozumienia między krajami OPEC a resztą producentów w celu podtrzymania bieżącego cięcia produkcji.

Podsumowując, nadpodaż nadal będzie dominującym czynnikiem mającym wpływ na cenę ropy w najbliższej przyszłości, rynki nadal będą się niepokoić zwiększenia produkcji przez innych producentów. Ostatnie zagrożenie, czyli plotki o Ekwadorze (który jest członkiem OPEC) chcącym porzucić limity produkcji, również wpływają negatywnie na ceny ropy.

Wykres dzienny ropy Brent


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here