Naga MarketsOPEC (Organization of the Petroleum Exporting Countries) w to organizacja krajów eksportująca ten, prawdopodobnie najważniejszy surowiec obecnych czasów. Niskie ceny czarnego złota skłoniły zrzeszonych w organizacji producentów do zamrożenia wydobycia ropy naftowej na poziomie z początku tego roku.


Dziś dowiadujemy się o możliwości kolejnego spotkania się krajów tworzących OPEC jak i pozostałych producentów ropy naftowej, w celu przedyskutowania raz jeszcze czasowego zamrożenia wydobycia oraz prognoz dotyczących zapasów tego surowca. Spotkanie miałoby się odbyć w Katarze, 17 kwietnia, na zaproszenie katarskiego ministra ropy Mohammeda Bin Saleh Al-Sada.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inicjatywę Kataru wsparło już 15 państw będących odpowiedzialnym za zaspokajanie niemal trzech czwartych światowego zapotrzebowania na ropę naftową. W poniedziałek, rosyjski minister energii, Alexander Novak stwierdził, że porozumienie pomiędzy Katarem, Wenezuelą Arabią Saudyjską i Rosją może zostać podpisane właśnie w Katarze. Początkowo, Iran również miał uczestniczyć w umowie, jednak tamtejszy rząd zdecydował nie porozumiewać się z pozostałymi państwami OPEC po latach amerykańskich sankcji. Anonimowe źródło Reuters w OPEC stwierdza, że porozumienie bez Iranu nie jest idealne, ale nadal możliwe.

Ceny ropy, zarówno WTi jak i Brent odrabiają straty. WTI powyżej 37,2 USD/ baryłka, Brent dobija do poziomu 40 dolarów za baryłkę:

OILWTIH4
Ropa WTI, interwał H4
Ropa brent, interwał H4
Ropa brent, interwał H4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here