Naga MarketsWybicie z trójkąta

Kurs GBP/USD wybił się górą z trójkąta symetrycznego składającego się z dwóch niebieskich linii. Na podstawie tego sygnału można oczekiwać wzrostu porównywalnego z amplitudą wahań wewnątrz trójkąta, co daje poziom docelowy w okolicach 1,39571. Poziom ten oznaczono zieloną linią. Skoro spodziewamy się wzrostu, to najprostszą i zarazem najlepszą strategią będzie zakup (otwarcie długiej pozycji) opcji kupna (call).

GBP USDCo wklepać, co zaznaczyć?

Przejdźmy teraz do szczegółów transakcji. Na załączonym obrazku widzimy system transakcyjny easyMarket:

system transakcyjny

  • W pierwszej pozycji od lewej wybieramy instrument bazowy, czyli parę walutową GBP/USD.
  • Druga pozycja od lewej to type, czyli typ opcji. Wybieramy opcje kupna czyli call.
  • Trzecia pozycja to strike, czyli cena wykonania opcji. Jeśli zostawimy to bez zmian, to system automatycznie wpisze aktualną cenę rynkową (spot), która w momencie pisania tego tekstu wynosi 1,34267.
  • Następna pozycja to expiry, czyli dzień wygaśnięcia. Im więcej czasu do wygaśnięcia opcji, tym wyższa premia. W tym przypadku ustawiamy 20 września.
  • Kolejna pozycja to amount, czyli wielkość pozycji którą chcemy otworzyć.
  • Ostatnie dwie pozycje do wypełnienia to wybór pomiędzy kupnem i sprzedażą. Wybieramy buy, czyli zakup opcji lub innymi słowy otwarcie długiej pozycji.

Czy to się opłaca?

Żeby przyjrzeć się możliwym scenariuszom klikamy przycisk Scenarios. Wyświetla nam się tabelka:

tabelka

Widzimy w niej, że nasza pozycja zacznie przynosić zyski, gdy przekroczony zostanie oznaczony na czerwono poziom breakeven, czyli 1,35325. W przypadku osiągnięcia poziomu docelowego 1,39571 zysk z pozycji wyniesie 212,28 USD. W razie spadku kursu GBP/USD i niepowodzenia transakcji strata w żadnym wypadku nie przekroczy premii wynoszącej 53,07 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here