windsor

Kontynuujemy nasz cykl artykułów, którego tematem są opcje waniliowe na Logo po rebrandinguplatformie easyMarkets. Dzisiaj opisujemy trójkąt na AUD/USD.


Na wykresie AUD/USD widzimy formację trójkąta obejmującą ostatnie pół roku. Szczególnie interesujące wydaje się jej górne ramię (czerwona linia), ponieważ biegnie przez cztery punkty zwrotne. W związku z tym przełamanie tej linii byłoby bardziej wiarygodnym sygnałem, niż przełamanie dolnej, która biegnie tylko przez dwa dołki. Czerwona linia znajduje się na poziomie 0,7706. Przełamanie tej bariery zapowiadałoby istotny wzrost. W tej sytuacji należałoby rozważyć zakup opcji call.

aud-usd

Niniejszy tekst jest częścią większego cyklu poświęconego opcjom waniliowym na platformie easyMarkets. W jego skład wchodzi także charakterystyka opcji waniliowych, oraz tekst omawiający techniczne aspekty otwierania pozycji na opcjach platformie easyMarkets.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. ERG [ERG] i ASBIS [ASB]
Następny artykułO wykresach ani słowa… EUR/USD, EUR/AUD, NZD/USD
Z wykształcenia jest psychologiem i socjologiem. Przygodę z rynkami finansowymi zaczął w 1992 roku jako prywatny inwestor. W latach 1996 – 2012 pracował jako analityk techniczny najpierw w DM Magnus a później w BM Banku BGŻ. Posiada gruntowną wiedzę z zakresu analizy technicznej i psychologii tradingu. Posługuje się głównie klasyczną AT koncentrując się na liniach wsparcia i oporu. Pasjonuje się geopolityką i rozwojem nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here