Naga Markets 


Ropa WTI D1

Dzisiaj jest problem ze znalezieniem okazji do spekulacji opcjami waniliowymi. Przynajmniej w taki sposób, o jakim pisałem do tej pory to znaczy głównie poprzez otwieranie długich pozycji na opcjach kupna i sprzedaży.

Najlepsze okazje do transakcji tego typu zdarzają się wtedy, gdy spełnione są dwa warunki: Po pierwsze kierunek, w którym podąży cena instrumentu bazowego jest możliwy do przewidzenia. Po drugie można spodziewać się znacznego zwiększenia zmienności. Nie widzę obecnie takiego instrumentu. Mamy za to instrument bazowy, na którym można spodziewać się zmniejszenia zmienności. W związku z tym proponuję poeksperymentować ze strategią short straddle nastawioną właśnie na zmniejszenie zmienności.

Na wykresie ropy WTI widzimy kilka sygnałów sugerujących stabilizację ceny. Po pierwsze od momentu wybicia spomiędzy dwóch czerwonych linii cena spadła mniej więcej o tyle, ile wynosiła odległość pomiędzy tymi liniami.

Po drugie cena doszła do zielonej linii wsparcia. Po trzecie na wykresie powstał młot. Może to zapowiadać wzrost, ale bardziej prawdopodobna wydaje się stabilizacja czyli zmniejszenie zmienności. W tej sytuacji sensowne może się okazać zastosowanie strategii krótkiego stelaża. Polega ona na wystawieniu opcji kupna i opcji sprzedaży o takich samych cenach wykonania i tym samym momencie wygaśnięcia.

Strategia ta zakłada zmniejszenie zmienności i związany  z tym spadek wartości opcji. Trzeba jednak pamiętać, że w razie niepowodzenia (czyli zwiększenia zmienności) strata może być teoretycznie nieograniczona. Tymczasem zysk w najlepszym wypadku będzie równy sumie premii za wystawienie obu opcji.

Opcje na ropę WTI oferuje easyMarkets. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.


Niniejszy tekst jest częścią większego cyklu poświęconego opcjom waniliowym na platformie easyMarkets. W jego skład wchodzi także charakterystyka opcji waniliowych, oraz tekst omawiający techniczne aspekty otwierania pozycji na opcjach platformie easyMarkets.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here