Naga MarketsKontynuujemy nasz cykl artykułów, którego tematem są opcje waniliowe na Logo po rebrandinguplatformie easyMarkets. Dzisiaj opisujemy powrót do trendu wzrostowego na EUR/GBP


Na godzinowym wykresie EUR/GBP mamy dwie linie trendu: zieloną linię trendu wzrostowego obejmującą około sześciu tygodni, oraz krótszą niebieską linię korekcyjnego trendu spadkowego. Niebieska linia została przełamana. Sygnał wygląda na wiarygodny z trzech powodów. Po pierwsze linia przechodziła przez cztery punkty zwrotne. Po drugie odbicia od linii w miarę upływu czasu były coraz słabsze i trwały coraz krócej. Po trzecie przełamanie niebieskiej linii nastąpiło zaraz po odbiciu od zielonej linii trendu wzrostowego wyższego rzędu.

Za jakiś czas przełamanie zielonej linii może wygenerować sygnał do gry na spadek. Teraz jednak przełamanie niebieskiej linii korekcyjnego trendu spadkowego zapowiada kontynuację trendu wzrostowego wyższego rzędu nad zieloną linią. W związku z tym należy rozważyć otwarcie długiej pozycji na opcjach kupna.

eur-gbp

Niniejszy tekst jest częścią większego cyklu poświęconego opcjom waniliowym na platformie easyMarkets. W jego skład wchodzi także charakterystyka opcji waniliowych, oraz tekst omawiający techniczne aspekty otwierania pozycji na opcjach platformie easyMarkets.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzegląd głównych par walutowych HSBC
Następny artykułNiemieckie CPI w górę. Wyraźny pin bar na EUR/GBP
Z wykształcenia jest psychologiem i socjologiem. Przygodę z rynkami finansowymi zaczął w 1992 roku jako prywatny inwestor. W latach 1996 – 2012 pracował jako analityk techniczny najpierw w DM Magnus a później w BM Banku BGŻ. Posiada gruntowną wiedzę z zakresu analizy technicznej i psychologii tradingu. Posługuje się głównie klasyczną AT koncentrując się na liniach wsparcia i oporu. Pasjonuje się geopolityką i rozwojem nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here