Naga Markets webinar


Kontynuujemy nasz cykl artykułów, którego tematem są opcje waniliowe na Logo po rebrandinguplatformie easyMarkets. Dzisiaj opisujemy sytuację na parze USD/JPY, która wkrótce może przerodzić się w sygnał.


USD/JPY od ponad roku znajduje się w trendzie spadkowym. Od maja 2016 trend ten przebiega pod linią widoczną zarówno na wykresie dziennym, jak i godzinowym Linia przechodzi przez trzy punkty zwrotne, więc jej wiarygodność jest dość duża. Obecnie linia ta znajduje się w okolicach 103,8. Przełamanie tego poziomu oznaczałoby przełamanie linii i zapowiadałoby odwrócenie trendu. Mogłoby to być dobrą okazją do otwarcia długiej pozycji na opcjach kupna (czyli zakupu opcji call).

USD JPY D

Na wykresie godzinowym czerwonym kolorem zaznaczono poziom wejścia w razie pojawienia się sygnału, a zielonym poziom docelowy wynikający z amplitudy wahań pod linią trendu.

USD JPY H

 Niniejszy tekst jest częścią większego cyklu poświęconego opcjom waniliowym na platformie easyMarkets. W jego skład wchodzi także charakterystyka opcji waniliowych, oraz tekst omawiający techniczne aspekty otwierania pozycji na opcjach platformie easyMarkets.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSprzedażowy pin bar na USDSEK
Następny artykułOd inwestora do scalpera – EURCAD
Z wykształcenia jest psychologiem i socjologiem. Przygodę z rynkami finansowymi zaczął w 1992 roku jako prywatny inwestor. W latach 1996 – 2012 pracował jako analityk techniczny najpierw w DM Magnus a później w BM Banku BGŻ. Posiada gruntowną wiedzę z zakresu analizy technicznej i psychologii tradingu. Posługuje się głównie klasyczną AT koncentrując się na liniach wsparcia i oporu. Pasjonuje się geopolityką i rozwojem nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here