Naga MarketsKontynuujemy nasz cykl artykułów, którego tematem są opcje waniliowe na Logo po rebrandinguplatformie easyMarkets. Dzisiaj opisujemy sytuację na parze USD/JPY, która wkrótce może przerodzić się w sygnał.


USD/JPY od ponad roku znajduje się w trendzie spadkowym. Od maja 2016 trend ten przebiega pod linią widoczną zarówno na wykresie dziennym, jak i godzinowym Linia przechodzi przez trzy punkty zwrotne, więc jej wiarygodność jest dość duża. Obecnie linia ta znajduje się w okolicach 103,8. Przełamanie tego poziomu oznaczałoby przełamanie linii i zapowiadałoby odwrócenie trendu. Mogłoby to być dobrą okazją do otwarcia długiej pozycji na opcjach kupna (czyli zakupu opcji call).

USD JPY D

Na wykresie godzinowym czerwonym kolorem zaznaczono poziom wejścia w razie pojawienia się sygnału, a zielonym poziom docelowy wynikający z amplitudy wahań pod linią trendu.

USD JPY H

 Niniejszy tekst jest częścią większego cyklu poświęconego opcjom waniliowym na platformie easyMarkets. W jego skład wchodzi także charakterystyka opcji waniliowych, oraz tekst omawiający techniczne aspekty otwierania pozycji na opcjach platformie easyMarkets.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSprzedażowy pin bar na USDSEK
Następny artykułOd inwestora do scalpera – EURCAD
Z wykształcenia jest psychologiem i socjologiem. Przygodę z rynkami finansowymi zaczął w 1992 roku jako prywatny inwestor. W latach 1996 – 2012 pracował jako analityk techniczny najpierw w DM Magnus a później w BM Banku BGŻ. Posiada gruntowną wiedzę z zakresu analizy technicznej i psychologii tradingu. Posługuje się głównie klasyczną AT koncentrując się na liniach wsparcia i oporu. Pasjonuje się geopolityką i rozwojem nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here