Naga Markets Dzisiaj opisujemy klin zwyżkujący na USD/SGD. W zależności od kierunku wybicia formacja może posłużyć zarówno do otwarcia pozycji na opcjach put, jak i call.


Na godzinowym wykresie USD/SGD mamy zielony klin zwyżkujący. Wybicie z formacji tego typu częściej następuje dołem. Poza tym ten konkretny klin pojawił się po spadku i wygląda na korektę w trendzie spadkowym. W związku z tym wybicie dołem wydaje się bardziej prawdopodobne. Dolne ramię formacji biegnie przez trzy punkty zwrotne i znajduje się w okolicach 1,4356. Przełamanie tej linii zapowiadałoby testowanie piątkowego dołka na poziomie 1,4256 i mogłoby posłużyć do otwarcia długiej pozycji na opcjach sprzedaży.

usd-sgd

To, że wybicie dołem z klina jest bardziej prawdopodobne nie znaczy, że wybicie górą jest niemożliwe. Górne ramię formacji także przechodzi przez trzy punkty zwrotne, więc jego przełamanie byłoby istotnym sygnałem. Na jego podstawie można by było spodziewać się wzrostu w okolice 1,4445, czyli pomiędzy starą czerwoną linią oporu, a barierą ustanowioną przez niedawny szczyt oznaczony niebieską linią na poziomie 1,4436. W takim wypadku należałoby rozważyć otwarcie długiej pozycji na opcjach kupna.


Niniejszy tekst jest częścią większego cyklu poświęconego opcjom waniliowym na platformie easyMarkets. W jego skład wchodzi także charakterystyka opcji waniliowych, oraz tekst omawiający techniczne aspekty otwierania pozycji na opcjach platformie easyMarkets.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here