Naga Markets Dzisiaj opisujemy klin zwyżkujący na ropie WTI.


W połowie grudnia ropa WTI wybiła się górą z czerwonego trójkąta, który stanowił prawe ramię odwróconej formacji RGR. Była to i nadal jest zapowiedź dużego wzrostu. Na podstawie rozmiarów formacji RGR można oszacować jego zasięg na około 78. Trzeba jednak uważać na opór oznaczony bordową linią znajdujący się na poziomie 62.

ropa-wti

W krótszym horyzoncie czasowym warto zwrócić uwagę na niebieski klin zwyżkujący, którego górne ramię obecnie znajduje się na poziomie 55,4, a dolne na poziomie 52,4. Poziom dolnego ramienia mniej więcej pokrywa się z czerwoną linią szyi formacji RGR. Według podręczników AT formacje tego typu zapowiadają spadek, jednak moje doświadczenie tego nie potwierdza. Oczywiście jeśli wybicie dołem nastąpi, to będzie istotnym sygnałem. Wybicie górą byłoby jednak o tyle interesujące, że potwierdziłoby wspomniane wybicie z trójkąta i RGR i związane z tym optymistyczne prognozy. Mogłaby to być okazja do otwarcia długiej pozycji na opcjach kupna.


Niniejszy tekst jest częścią większego cyklu poświęconego opcjom waniliowym na platformie easyMarkets. W jego skład wchodzi także charakterystyka opcji waniliowych, oraz tekst omawiający techniczne aspekty otwierania pozycji na opcjach platformie easyMarkets.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here