Naga Markets 


GBP/USD D1

Na dziennym wykresie GBP/USD mamy wewnętrzną linię trendu ciągnącą się od września ubiegłego roku. Linia początkowo była oporem, później została przełamana i teraz jest wsparciem. Przez ostatnie dwa tygodnie na rynku dominował trend spadkowy, przez co cena ponownie od góry zbliżyła się do linii. W związku z tym możemy spodziewać się kolejnego odbicia od linii.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat opcji waniliowych? Już teraz sprawdź ofertę easyMarkets i handluj w oparciu o kilkaset dostępnych instrumentów!

GBP/USD H1

Spójrzmy teraz na wykres godzinowy. Mamy tu trend spadkowy z ostatnich dni przebiegający pod czterokrotnie potwierdzoną czerwoną linią. Do tej linii zbliża się zielona linia poprowadzona po dołkach. Obie linie razem tworzą klin zniżkujący, czyli formację zapowiadającą odwrócenie trendu spadkowego. Oprócz tego widzimy tu końcowy odcinek niebieskiej wewnętrznej linii trendu. Przebiega ona tuż poniżej ostatniego dołka.

Klin zniżkujący oraz bliskość wewnętrznej linii trendu zapowiadają odwrócenie trendu. W związku z tym właściwą strategią opcyjną wydaje się zakup opcji call.

Włącz w swój trading opcje waniliowe – zapoznaj się z tym wyjątkowym instrumentem na stronie easyMarkets >>>

Na co jeszcze czekamy?

Z zakupem opcji wiąże się ryzyko spadku zmienności. Często dzieje się tak, że po silnym trendzie np. spadkowym uchwycimy dołek i kupimy opcje, to i tak stracimy bo spadnie zmienność. W tym przypadku to ryzyko nie wydaje się zbyt duże, ponieważ w trakcie ostatnich spadków zmienność nie osiągnęła ekstremalnych wartości.


Niniejszy tekst jest częścią większego cyklu poświęconego opcjom waniliowym na platformie easyMarkets. W jego skład wchodzi także charakterystyka opcji waniliowych, oraz tekst omawiający techniczne aspekty otwierania pozycji na opcjach platformie easyMarkets.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here