Naga MarketsKurs BTC w góręGrupa CME ogłosiła dziś uruchomienie opcji na kontrakty futures oparte na Bitcoinie. Jak wynika z ogłoszenia, handel opcjami będzie dostępny od 13 stycznia 2020 roku (do czasu zatwierdzenia przez regulatora).

 – Od czasu wprowadzenia naszych kontraktów futures na Bitcoina prawie dwa lata temu klienci wyrazili rosnące zainteresowanie opcjami jako kolejnym sposobem zabezpieczenia i handlu na tych rynkach” – powiedział Tim McCourt, globalny szef działu indeksów akcji i alternatywnych produktów inwestycyjnych CME Group.

– Ściśle współpracowaliśmy z klientami i branżą, aby stworzyć solidny i coraz bardziej płynny rynek kontraktów futures na rynku CME Group. Wierzymy, że opcje na Bitcoina będą teraz oferować naszym klientom większą precyzję i elastyczność w zarządzaniu ryzykiem  – dodał McCourt.

Średni dzienny obrót na poziomie 32,5 tysiąca BTC

Traderzy na rynku szybko przyjęli kontrakty futures na Bitcoina od ich premiery w grudniu 2017 r. Poniżej znajdziesz kluczowe liczby dotyczące rozwoju tego rynku:

  • Średni dzienny wolumen w 2019 r. to ponad 6500 kontraktów, co odpowiada około 32500 bitcoinom
  • 22 udane rozliczenia wygasających kontraktów terminowych od uruchomienia
  • Ponad 3500 pojedynczych rachunków
  • 47 procent wolumenu handlu pochodzi spoza USA.

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Opcje na Bitcoin Futures

Wartość opcji będzie oparta na regulowanej, solidnej stopie referencyjnej Bitcoina CME CF (BRR), która jest obliczana codziennie na podstawie przepływu transakcji z głównych giełd bitcoinowych oraz platform handlowych.

Rozliczane będą aktywnie handlowane kontrakty CME Bitcoin Futures (BTC). Opcje oferują traderom handlującym na BTC potencjał oszczędności na marżach poprzez ich kompensację.

Zobacz też: Tesla najwyżej od stycznia. Spółka Elona Muska z celem na 400 USD w przyszłym roku

Dzięki opcjom ograniczone zostaje także ryzyko niewykonania zobowiązania przez kontrahenta poprzez rozliczenie centralne. Ponadto opcje rozszerzają możliwości zarządzania ryzykiem i budowania strategii.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here