Naga MarketsEkonomiści z JP Morgan Asset Management uważają, że opcje dodatkowych bodźców Fedu są ograniczone. Każdy z nich wiąże się z poważnymi komplikacjami, które mogą podważyć skuteczność i wiarygodność działań banku centralnego. Z kolei eksperci z NBF zauważają, iż silny dolar obciąża globalną gospodarkę. Natomiast analitycy z CIBC prognozują kurs pary EURUSD na poziomie 1,14 do końca IV kw. 2020 r.


USA: Opcje Fed na dodatkowe bodźce są ograniczone – JP Morgan

Przegląd warunków regulacyjnych: obecne wymogi w zakresie płynności i zakaz handlu na własny rachunek uniemożliwiają bankom wspieranie rynków kredytowych. Dostosowanie tych zasad może złagodzić warunki finansowania. Reforma regulacji jest jednak procesem powolnym i mało prawdopodobnym w najbliższym czasie – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejną opcją jaką może zrobić Fed to rozszerzyć swój dotychczasowy zakres polityki. Są to przede wszystkim ujemne stopy procentowe lub rozszerzony program zakupu aktywów, dzięki któremu Fed będzie mógł kupować obligacje korporacyjne. Jednak takie zmiany prawdopodobnie wymagałyby zgody Kongresu.

Trzecią możliwością w ocenie ekspertów jest ukierunkowany program pożyczkowy, czyli dodatkowe wsparcie dla małych i średnich firm dotkniętych wirusem. Analitycy wskazują, iż przyszłe programy pożyczkowe będą wymagały dodatkowego wsparcia i koordynacji ze skarbem USA.

Indeks dolara amerykańskiego: Silny USD niekorzystny dla światowej gospodarki – NBF

Szeroki indeks dolara amerykańskiego osiągnął w tym miesiącu najwyższy poziom od 18 lat. To zła wiadomość dla już osłabionej światowej gospodarki, zdaniem Krishena Rangasamy’ego z National Bank of Canada.

Teoretycznie aprecjacja USD stanowi pozytywny rozwój dla gospodarek spoza USA, ponieważ ich eksport staje się nagle bardziej konkurencyjny. Ale ten wpływ jest zwykle więcej niż równoważony przez przeciwności generowane przez kanał finansowy – wskazano w raporcie.

Ekspert uważa, że jeśli wzrośnie koszt finansowania, spowolni to udzielanie pożyczek i kredytów w dolarach amerykańskich, szkodząc obrotom handlowym.

Rekordowa kwota długu denominowanego w USD może sprawić, że aprecjacja dolara stanie się poważnym problemem. Silniejszy USD może rzeczywiście utrudnić firmom obsługę kredytu w dolarach – dodał.

Kurs EURUSD: Widać światło na końcu tunelu – CIBC

Patrząc na obecny kryzys finansowania, USD powinien powrócić do defensywy, ponieważ rynki stają się bardziej zsynchronizowane ze środkami Fed podjętymi w ciągu ostatnich kilku tygodni, zdaniem analityków CIBC Capital Markets.

Długotrwałe spready do kursu EUR uległy znacznemu zawężeniu, co sugeruje, że dołki na  EURUSD będą prawdopodobnie podkupowane przez inwestorów, gdy zniknie obecny strach wokół wirusa – wskazano w raporcie.

Eksperci oczekują, że zarówno UE, jak i USA popadną w recesję, chociaż efekt mnożnika fiskalnego jest prawdopodobnie silniejszy dla euro.

W dłuższej perspektywie przeciwności w USD, takie jak dywersyfikacja, będą nadal działać przeciwko USD i jednocześnie sprzyjać euro. Prognozujemy wzrost pary EURUSD do poziomu 1,11 w II kw. 2020 r. oraz do 1,14 w IV kw. 2020 r. – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here