Naga Markets 


Zaostrzenie sytuacji międzynarodowej po amerykańskim ataku na Syrię stwarza pewne szanse dla osób grających na opcjach waniliowych. Na przykład można użyć strategii tzw. długiego stelaża (long straddle) licząc na to, że w weekend stanie się coś co spowoduje gwałtowny skok ceny. Taka strategia polega na zakupie tej samej liczby opcji kupna i sprzedaży z tym samym kursem wykonania i tą samą datą wygaśnięcia. Gwałtowny spadek sprawi, że zysk z opcji sprzedaży z nawiązką pokryje stratę na opcjach kupna. I odwrotnie, w przypadku dużego wzrostu to opcje kupna byłyby zyskowne. Wariant pesymistyczny w przypadku long straddle polegałby na tym, że nic się nie stanie i cena ropy będzie tkwić tam, gdzie jest. Wtedy opcje wygasną, a inwestor straci premie.

Druga możliwość wynika z tego, co widać na wykresie H1. A widać trzy rzeczy: Po pierwsze ropa doszła do czerwonej linii oporu. Po drugie reakcja ceny na amerykańskie naloty była dość spokojna, co świadczy o słabości rynku. Po trzecie na wykresie mamy niebieską linię trendu wzrostowego opisującą całe odbicie z ostatnich dni. Linia biegnie przez cztery punkty zwrotne, więc jej przełamanie byłoby dość wiarygodną zapowiedzią spadku. W związku z tym jeśli w poniedziałek nastąpi przełamanie niebieskiej linii, to można to wykorzystać otwierając długą pozycję na opcjach sprzedaży. Podkreślam: w poniedziałek.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat opcji waniliowych? Już teraz sprawdź ofertę easyMarkets i handluj w oparciu o kilkaset dostępnych instrumentów!


Niniejszy tekst jest częścią większego cyklu poświęconego opcjom waniliowym na platformie easyMarkets. W jego skład wchodzi także charakterystyka opcji waniliowych, oraz tekst omawiający techniczne aspekty otwierania pozycji na opcjach platformie easyMarkets.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here