Naga Markets 


Ropa D1

Ten cykl nosi tytuł „opcje dla początkujących”, dlatego do tej pory opisywałem wyłącznie setupy dla długich pozycji. Jeśli kupujemy opcje, to najgorszym wariantem jest utrata całej zainwestowanej sumy. Nigdy nie możemy stracić więcej, natomiast zysk jest teoretycznie nieograniczony.

Sytuacja wygląda odwrotnie w przypadku pozycji krótkich, czyli kiedy wystawiamy opcje. Już w momencie otwarcia takiej pozycji inkasujemy premię. Jeśli jednak rynek pójdzie w niewłaściwą stronę, lub zwiększy się zmienność, strata może być teoretycznie nieograniczona. Koniecznie trzeba mieć to na uwadze czytając dzisiejszy setup, ponieważ chodzi w nim właśnie o otwarcie krótkich pozycji, czyli wystawienie opcji.

W ostatnich dniach na rynku ropy nastąpił duży spadek, który spowodował przełamanie zielonej linii wsparcia. W związku z tym w dłuższym horyzoncie czasowym spodziewam się kontynuacji trendu spadkowego. Z drugiej strony w piątek powstał bardzo duży młot. Dlatego w najbliższej przyszłości spodziewam się przerwy w spadkach i uspokojenia nastrojów.

Silny spadek spowodował zwiększenie zmienności, dzięki temu można otworzyć krótkie pozycje na opcjach po korzystnych cenach. Przy odrobinie szczęścia rynek się ustabilizuje, zmienność spadnie a ceny opcji razem z nią. Dlatego można rozważyć zastosowanie strategii tzw. krótkiego stelaża (short straddle spread). Polega ona na jednoczesnym wystawieniu opcji kupna i sprzedaży o takiej samej cenie wykonania i tym samym terminie wygaśnięcia. Polecamy opcje oferowane przez easyMarkets.

Takie podejście przyniesie ograniczony zysk w razie przewidywanej stabilizacji ceny ropy. Jeśli jednak rynek zachowa się inaczej niż się spodziewam, to znaczy nastąpi silny wzrost lub równie silny spadek, strata z takiej pozycji może być bardzo duża.

Zapisz się na webinar na temat strategii opcyjnych.


Niniejszy tekst jest częścią większego cyklu poświęconego opcjom waniliowym na platformie easyMarkets. W jego skład wchodzi także charakterystyka opcji waniliowych, oraz tekst omawiający techniczne aspekty otwierania pozycji na opcjach platformie easyMarkets.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here