Naga MarketsW Izraelu nastał zmierzch opcji binarnych. Knesset oficjalnie zakazuje obrotu OB w całym kraju.

Izraelski Knesset przegłosował w poniedziałek ustawę zakazującą firmom lokalnym oferowanie sprzedaży opcji binarnych klientom spoza kraju. Uchwalone w tym tygodniu przepisy zaczną obowiązywać za trzy miesiące. Do tego czasu wszystkie podmioty oferujące opcje binarne z siedzibą w Izraelu będą musiały zakończyć działalność. 


Sprawa może wydawać się kuriozalna, gdyż do tej pory Izrael zakazywał handlu opcjami binarnymi. Zakaz regulatora dotyczył jednak tylko obywateli kraju, liczne podmioty oferujące taką usługę nadal mogły legalnie działać na terenie Izraela pod warunkiem, że swoją ofertę kierować będą do klientów zagranicznych.

Sprawdź też: Izrael banuje opcje binarne: „Zbliżone do gier hazardowych”

Poniedziałkowa uchwała Knessetu całkowicie zakazuje opcji binarnych w całym kraju. Według ostatnich wyliczeń ISA, zakaz ten dotyczyć będzie ponad stu przedsiębiorstw, które posiadając siedzibę w Izraelu umożliwiają handel kontrowersyjnym instrumentem.

Uchwalone przepisy umożliwiają karanie firm, które nie dostosują się do zakazu a nawet przewidują karę bezwzględnego więzienia dla ludzi stojących za całym procederem. Podmioty sprzedające opcje binarne szargają wizerunek Izraela, zachęcają do antysemityzmu oraz niszczą relacje między naszym państwem a zagranicą – skomentował nowe przepisy Shmuel Hauser, przewodniczący Izraelskiej Komisji Papierów Wartościowych (ISA).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIC markets dodaje do oferty Ethereum, BCH, Dash i Litecoin
Następny artykułZbiorcze PMI w strefie euro najwyżej od 2011 roku.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

2 KOMENTARZE

  1. “Podmioty sprzedające opcje binarne szargają wizerunek Izraela, zachęcają do antysemityzmu.” – Izrael to ma jakiś kompleks mniejszości na cały świat? W życiu bym nie pomyślał, że opcje binarne mają coś wspólnego z antysemityzmem, raczej są to cwane jednostki udostępniające pewnego rodzaju gambling i może to być osoba każdego wyznania, nie koniecznie pochodzenia żydowskiego… kto w ogóle zwraca uwagę na takie rzeczy? 😐 Aż przykre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here