Naga MarketsOpcje binarne

Jeżeli chcesz zostać skutecznym traderem opcji binarnych, musisz zacząć od samego początku. W tym krótkim tekście chcemy pokazać Ci, że inwestorzy opcji binarnych osiągają realne sukcesy. Wybór OB jako sposobu pomnażania kapitału jest naprawdę świetną decyzją – zaraz dowiesz się dlaczego.

Wiele osób szukających informacji na temat tej świeżej formy tradingu zadaje sobie pytanie – dlaczego opcje binarne? W przypadku gdy sam nie znalazłeś jeszcze odpowiedzi, w takim razie czytaj uważnie.

Jako trader opcji binarnych nie musisz przejmować się:

  • Dźwignią – z góry znasz wartość swojej inwestycji i wiesz zarówno ile możesz stracić w razie niepowodzenia jak również ile zyskasz gdy Twoja ocena sytuacji okaże się trafna,
  • Strategiami ustawiania poziomów stop loss – denerwują Cię momenty w których cena przekracza poziom Twojego zlecenia zabezpieczającego tylko po to, by w krótkim czasie zawrócić i podążyć zgodnie z wcześniejszą analizą? Cóż, w przypadku opcji binarnych nie ma znaczenia ruch ceny w trakcie trwania transakcji – ważne jest, gdzie znajduje się cena w momencie wygasania opcji.

a także:

  • spreadami
  • marginesami depozytów
  • ukrytymi opłatami transakcyjnymi

Jako trader opcji binarnych możesz natomiast:

  • w pełni skupić się na podejmowaniu właściwych decyzji,
  • realizować własną strategię handlową,
  • księgować wysokie zyski przy niewielkiej zmienności na rynku

Dobierz opcje do swojego stylu handlu

W przypadku handlu na kontraktach różnicowych (CFD, contract for difference) masz do dyspozycji zaledwie dwa (trzy) stany rynkowe. Możesz kupować, sprzedawać lub pozostawać poza rynkiem jednak ta ostatnia opcja choć najmniej ryzykowna, nie przyniesie Ci zysku.

Brokerzy opcji binarnych udostępniają najczęściej trzy rodzaje tych instrumentów finansowych. Trader ma do dyspozycji opcje:

High/Low – jest to najbardziej popularny rodzaj opcji binarnych. Kupując opcję high/low trader spekuluje, czy cena aktywa bazowego w momencie wygasania opcji będzie wyższa/niższa od ceny w momencie zakupu opcji. Opcje high będą świetnie sprawdzać się w trakcie dynamicznych trendów wzrostowych, opcje low z kolei pozwolą zarobić w trendzie spadkowym.

Touch/No touch – ten rodzaj opcji jest bardziej subtelny niż High/Low. Kupując opcję touch spekulujemy czy instrument bazowy na który wystawiona jest opcja przetestuje (bądź w przypadku opcji no touch nie przetestuje) określony poziom cenowy.

Boundary – opcje boundary świetnie spisują się w konsolidacjach. Kupując opcję boundary trader spekuluje czy w trakcie jej trwania cena aktywa bazowego pozostanie w pewnym, ściśle określonym przedziale cenowym. Trader może również spekulować na wybicie danego przedziału zmienności sprzedając opcję boundary.

Liczy się czas

Opcje binarne, w przeciwieństwie do CFD pozwalają na wysoki zarobek przy naprawdę małej zmienności. Wystarczy, że w przypadku kupna opcji high cena w momencie wygasania opcji będzie tylko o jeden pips wyższa od ceny wykonania aby trader zaksięgował nawet do 90% kwoty pierwotnej inwestycji. Więc w przypadku CFD patrzymy na odległość mierzoną w pipsach bądź punktach, w przypadku opcji binarnych naszym sprzymierzeńcem jest czas.

Brokerzy opcji binarnych oferują szereg opcji o różnym terminie wygasania – od trzydziestosekundowych aż po tygodniowe czy miesięczne. Traderzy, zwłaszcza ci dopiero zaczynający swoją przygodę z opcjami binarnymi często wybierają instrumenty o najkrótszym możliwym czasie wygasania. Rzadko jednak bywa tak, że ilość transakcji równa jest ich jakości. Jeżeli nie posiadasz wiarygodnego systemu transakcyjnego zapewniającego wysoką skuteczność, rozważ opcje binarne o dłuższym terminie wygasania. Ruchy na wyższych interwałach zazwyczaj są bardziej wiarygodne, a handlując opcjami na wykresie godzinowym będziesz mieć dostatecznie dużo czasu na analizę i podjęcie właściwej decyzji.

Jeśli szukasz pomysłu na swój system transakcyjny zerknij do naszego działu poświęconego strategiom opcji binarnych!

Przykłady transakcji opcjami binarnymi

Przykład 1. Trader analizując wykres EURUSD doszedł do wniosku, że istnieje spora szansa na to, że w ciągu kolejnych godzin para walutowa będzie zniżkować. Zakupił więc o godzinie 12:36 opcję sprzedaży low po cenie 1,1610. Na transakcję poświęca $100, które straci w przypadku pomyłki. Termin wygasania opcji to 60 minut.

Punktualnie o godzinie 13:36 EURUSD znajduje się na poziomie 1,1603. Opcja sprzedaży (call) znajduje się in the money (ITM, skrót oznaczający zarabiającą opcję). Trader księguje zysk w postaci 90% kwoty inwestycji czyli $90.

Przykład 2. Na USDJPY trwa wyraźna konsolidacja. Trader chcąc wykorzystać małą zmienność kupuje opcję boundary licząc na zaksięgowanie 90% kwoty swojej transakcji jeśli tylko cena pozostanie w granicach 113.17-113.47. Chcąc zmaksymalizować swoje szanse trader wybiera opcję o krótkim terminie wygasania – 15 minut. Pech chciał, że krótko po zawarciu transakcji głos zabrał prezes Banku Japonii. Ceny silnie zareagowały na słowa prezesa BoJ i w kilka minut znalazły się na poziomie 113.96. Opcja kupiona przez tradera pozostaje out of the money (OTM, skrót oznaczający tracącą opcję). Trader traci więc całą kwotę przeznaczoną na inwestycję.

Dowiedz się więcej

Handel opcjami binarnymi to nie jest prosty sposób na zarabianie, ale z odpowiednią wiedzą może być doskonałym uzupełnieniem Twojego trading planu. Przede wszystkim zbuduj zyskowny system transakcyjny, który będzie sprawdzał się w większości przypadków. Nie zaniedbaj również zarządzania kapitałem – to najważniejszy element strategi inwestycyjnej

Porównaj brokerów opcji binarnych

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z opcjami binarnymi na poważnie, zapoznaj się z materiałami szkoleniowymi przygotowanymi przez zespół Comparic. Wszystkie dostępne są w dziale Edukacja. Oprócz tego powinieneś poznać rekomendowanych przez nas brokerów, oferujących najlepsze warunki gry i bezpieczeństwo Twoich środków. Chcąc zwiększyć szanse na udany trading musisz wdrożyć odpowiednią strategię handlową. Przykłady strategii dostosowanych do gry na opcjach binarnych znajdziesz tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here