Naga MarketsZaczynając swoją przygodę z Forexem i opcjami binarnymi liczymy na jak najszybszy zysk i rzeczywiste efekty w krótkim okresie czasu. Do dyspozycji mamy wiele krótkoterminowych strategii pozwalających prowadzić nam transakcje po analizach wykresów cenowych w mocno zawężonych przedziałach czasowych.


Poniższy artykuł prezentuje opis strategii Binary Buzz Kill, wykorzystywanej do gry na wykresach pięciominutowych. Jest to system dosyć złożony, z powodu mnogości wykorzystywanych wskaźników oraz zależności pomiędzy nimi. Praktyka pozwoli jednak każdemu opanować go do perfekcji.

Do gry polecamy brokera uTrader, który jest brokerem regulowanym w UE, do tego ma konta w złotówkach.

Binary Buzz Kill

W przypadku Binary Buzz Kill wykorzystywać będziemy cztery autorskie wskaźniki. Należą do nich:

  • Tarzan
  • RSS 3TF ALERT_22
  • DSS Bressert
  • BDFXtrender

(wskaźniki do ściągnięcia na forum: LINK)

W przypadku kiedy czerwona linia zmierza w przeciwnym kierunku niż strzałka wtedy nie tradujemy. Jeżeli strzałka nie jest współmierna do wskaźnika DSS również nie tradujemy – czekamy na sygnały lub następną świecę potwierdzającą kierunek.

Kiedy wskaźnik BDFXtrender jest żółty nie wchodzimy w transakcję. Linia pokazuje bowiem, że rynek rozchodzi się w dwie strony. Jeżeli jednak decydujesz się na trade upewnij się przynajmniej, że pozostałe wskaźniki zmierzają w tym samym kierunku.

Wskaźnik tarzan pokazuje długoterminowy trend cenowy. Tarzan w połączeniu z BDFXtrenderem definiuje ramy czasowe, w których dokonujemy transakcji. Jeżeli mamy do czynienia z nowym trendem (po co najmniej 3 świecach dla potwierdzenia ) będziemy tradowali na wyższych TF.

Strategia najlepiej sprawdza się na takich parach walutowych jak EUR/USD, GBP/USD, AUD/USD i USD/CHF.

Opcje Binarne - strategia Binary Buzz Kill - 5miutowe Opcje Podstawowe zasady tradingu przy wykorzystaniu tej strategii są naprawdę nieskomplikowane:

  • Wchodzimy w transakcje jedynie kiedy wskaźnik RSI 3TF_Alert_22 tworzy jakiekolwiek sygnały.
  • Najważniejszym wskaźnikiem jest czerwona linia z żółtymi kropkami na wskaźniku RSS. Jeżeli wskaźnik tworzy punkt ostrzegawczy sprawdzamy czy czerwona linia znajduje się ponad czy pod kropkowaną linią środkową (mid range). Jeżeli mamy do czynienia z sygnałem wzrostowym sprawdzamy czy czerwona linia wspina się do góry i podobnie czynimy w przypadku sygnału spadkowego (czy przesuwa się w dół).

Na screenie widać, że czerwona linia jest wyraźnie powyżej środkowej. To dobry sygnał wzrostowy:

Opcje Binarne - strategia Binary Buzz Kill - 5miutowe OpcjeKolejny silny sygnał, tym razem spadkowy. Linia czerwona wyraźnie poniżej środkowej linii kropkowanej:

Opcje Binarne - strategia Binary Buzz Kill - 5miutowe OpcjeTo przykład dobrego i złego sygnału. Pierwszy jest dobry. Czerwona linia jest wyraźnie powyżej środka. Drugi pokazuje, że trend wzrostowy jest już wyczerpany i można stracić wchodząc w niego (a jeśli już chcesz wejść upewnij się, że DSS jest zgodne z transakcją – nie zapomnij o tej zasadzie).

Opcje Binarne - strategia Binary Buzz Kill - 5miutowe Opcje Dobry trend spadkowy:

Opcje Binarne - strategia Binary Buzz Kill - 5miutowe Opcje

Nie graj jeśli jest strzałka, ale czerwona linia jest w przeciwną stronę tak jak na wykresie z dwoma sygnałami, z których jeden jest dobry, a drugi zły. Jeśli strzałka jest niezgodna z DSS (8,13) nie graj, czekaj aż wszystko będzie się zgadzać albo na rozrysowanie kolejnej świecy potwierdzającej kierunek:

Opcje Binarne - strategia Binary Buzz Kill - 5miutowe Opcje Uwierz: nie chcesz grać jeśli powyższe się nie zgadzają. DSS pokazuje trend wzrostowy, RSS pokazuje trend spadkowy i DSS zawsze wygra. Czekaj aż sygnał będzie zgodny.

Jeśli BDftrender jest żółty, nie graj. Pokazuje że rynek porusza się w bok, lub jest zbyt nerwowo.

Wskaźnik Tarzan pokazuje długoterminowy trend. Jeśli jest to początek nowego trendu na tym wskaźniku (po co najmniej 3 świecach potwierdzeniach) gram CALL i opcję trwającą godzinę.

Jeśli jest nowy trend na Bdftrender z potwierdzeniem na DSS, gramy opcje 30-minutowe:

Opcje Binarne - strategia Binary Buzz Kill - 5miutowe OpcjePowyższy screen przedstawia 30-minutową opcję. Wejście po zamknięciu się spadkowej świecy. To jest oczywiście 5-minutowy interwał – takiego używa się do sygnałów. Jest o wiele bardziej stabilny od M1 i szybszy od M5

Zagranie na 15 minutowe opcje lub mniejsze jeśli DSS spada. Musi być w zgodzie ze wskaźnikiem RSS 3TF.

Opcje Binarne - strategia Binary Buzz Kill - 5miutowe OpcjeKiedy gracie patrzcie na zachowanie BDF. Obserwacja i praktyka pozwoli zrozumieć lepiej zależności pomiędzy wskaźnikami.

Przed wejściem na konto realne, strategię zawsze powinno przetestować się na rachnku demonstracyjnym. Zauważcie, że RSS 3TF nie daje sygnałów dźwiękowych, dlatego też należy sprawdzać wykres co 5 minut przed zamknięciem świecy.

(wskaźniki do ściągnięcia na forum: LINK)

Strategia pochodzi z: https://www.binaryoptionsdaily.com

Te strategie również powinieneś poznać:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here