Naga MarketsOpcje binarne ponownie pod lupą SEC.
Opcje binarne ponownie pod lupą SEC.

Amerykańska Securities and Exchange Commission poinformowała o nałożeniu na zarejestrowaną w Izraelu firmę brokerską EZTD kary finansowej w wysokości 1,7 mln USD za wprowadzanie potencjalnych klientów w błąd. Zdaniem SEC EZTD nie informował inwestorów o rzeczywistym ryzyku zawierania transakcji na opcjach binarnych.


Kontrowersyjny instrument porównywany jest do hazardu z racji najbardziej rozpowszechnionego typu inwestycji zakładającej all-or-nothing w którym inwestor albo zyskuje odpowiedni procent zainwestowanej kwoty, albo traci cały wkład.

Jak informuje SEC, EZTD Inc. działało na terenie Stanów Zjednoczonych bez odpowiednich zezwoleń. Co więcej, firma pośrednicząca w obrocie opcjami binarnymi nie informowała w dostateczny stopniu swoich klientów o ryzyku jakie ponoszą w trakcie handlu. Ukarana przez SEC firma reklamowała się natomiast wysoce zyskowną platformą tradingową oraz lukratywnym sposobem na dodatkowy zarobek.

W toku śledztwa jakie zostało przeprowadzone w EZTD Inc. pracownicy SEC wyliczyli, że jedynie 3% wszystkich klientów firmy (około 4000 osób) zdołało powiększyć swój kapitał początkowy.

Stephanie Avakian, zastępca dyrektora wydziału Egzekwowania stwierdziła, że EZTD Inc. czerpało zyski ze strat swoich klientów. Firmy takie jak ta są zobligowane do dostarczenia większej niż w przypadku innych podmiotów ilości informacji na temat ponoszonego przez inwestora ryzyka.

SEC wprowadził również rozwiązanie znane choćby z brytyjskiego FCA – system czerwonych flag, który ostrzega potencjalnych klientów przed brokerami scam. Powierzenie środków takim firmom często wiąże się z ich utratą. Inwestorzy w internetowym rejestrze mogą sprawdzić czy firma, której usługami są zainteresowani została oznaczona czerwoną flagą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here