Naga MarketsZapraszam serdecznie do pierwszej części artykułu poświęconego inwestowaniu w Opcje Binarne (OB) oraz najczęstszym błędom, które popełniają początkujący uczestnicy rynku.

usd kreskówka

Pomimo rosnącej popularności OB, duża grupa inwestorów cały czas traktuje je jako zabawę, odskocznię od normalnego tradingu (na rynkach walutowych lub giełdzie). Powoduje to, że opinia na temat opcji binarnych jest często mylna. Same w sobie nie są traktowane jako pełnoprawny instrument finansowy a jako najzwyklejszy w świecie hazard lub zakłady bukmacherskie.

W dzisiejszym artykule postaram się obwalić dwa najczęściej powielane mity dotyczące OB – opcje binarne nie pozwalają osiągnąć stałego zarobku oraz opcje binarne to gambling a nie trading.

Na Opcjach Binarnych nie da się zarabiać

Wyobraź sobie, że FX lub giełdę traktujesz stricte rozrywkowo. Rozpoczynasz trading bez żadnego przygotowania, systemu, strategii lub schematu zarządzania kapitałem. Inwestujesz swobodnie, na trading przeznaczasz sporą część swoich oszczędności a przy podejmowaniu decyzji kierujesz się intuicją. Doskonale wiemy jak może się to skończyć – wyzerowaniem konta w krótkim czasie, frustracją i rozdrażnieniem.

Sytuacja wygląda dokładnie tak samo w przypadku OB. Bez właściwego systemu inwestycyjnego oraz planu działania nie możemy liczyć na stałe zarobki na zadowalającym poziomie. Właśnie dlatego w kolejnych tekstach chciałbym zaprezentować Ci jeden z prostszych systemów inwestowania w opcje, który pokaże kiedy wchodzić i/lub kiedy przede wszystkim nie wchodzić w pozycje. Oprócz tego omówimy plan inwestycyjny wyjaśniający ile razy w przeciągu dnia grać na opcjach, jaki horyzont czasowy najlepiej wybrać oraz, w które aktywa najkorzystniej inwestować.

Aby osiągnąć sukcesy na rynku Opcji Binarnych z pewnością nie potrzebujemy tak dużej wiedzy jak w przypadku FX a tym bardziej giełdy. Nie musimy być mistrzami rynkowymi – podstawowa wiedza oraz strategia są jednak niezbędnym elementem początkowych sukcesów.

„Jeżeli działasz bez systemu i planu to działasz na oślep. To tylko kwestia czasu kiedy zderzysz się z rzeczywistością.”

Gdy do OB podejdziemy bez żadnego przygotowania i podstawowej wiedzy, rzeczywiście trudno będzie osiągnąć nam jakiekolwiek zyski w dłuższym horyzoncie czasowym. Jeżeli jednak rynek opcji potraktujemy w pełni profesjonalnie, tak jak giełdę i FX, wtedy pierwsze efekty zauważymy bardzo szybko.

Opcje Binarne to gambling a nie trading

Kolejny z niezwykle często powtarzanych mitów. Pomimo dynamicznych wzrostów rynku OB rzesza inwestorów dalej uważa je za hazard w najczystszej postaci. Czy jednak podobnych opinii nie wyrażano na temat FX jeszcze dobrych kilka lat temu?

„Jeżeli nie wiemy co robimy, wszystko może stać się hazardem.”

Zwięzłe jednak niezwykle mądre zdanie. Niezależnie od tego czy sam inwestujesz swój kapitał, prowadzisz biznes, grasz na giełdzie, czy powierzasz środki funduszom inwestycyjnym – nie posiadając odpowiedniej wiedzy na temat funkcjonowania rynku wyraźnie zwiększasz prawdopodobieństwo porażki i utraty środków.

Właściwie zarządzając kapitałem i grając na minimalizację strat jesteś w stanie regularnie zarabiać na OB w dłuższym okresie – całkowicie obala to mit, że opcje są gamblingiem a nie tradingiem w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Jeżeli chcesz zacząć grać na Opcjach to polecamy na start promocję TopOption – bonus do 100%. Polecamy również zapoznać się z naszym e-bookiem dotyczącym opcji binarnych i One Touch Strategy. E-book dostępny jest tutaj: One Touch Strategy

Na dzisiaj to tyle. Kolejna część poświęcona będzie zbyt wygórowanym i nierealnym oczekiwaniom początkujących inwestorów opcji binarnych, które utrudniają generowanie regularnych i zadowalających zarobków.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi zagraniami dla Opcji Binarnych – Sygnały dla Opcji Binarnych. Codziennie przedstawiamy nasze zagrania. Dodatkowo TopOption, oferuje codziennie określoną stopę zwrotu – np. 70% zwrotu, za opcję wygasającą dzisiaj o godzinie 21:00. Oznacza to, że jeżeli zainwestujemy np. 100 dolarów, kupując opcję CALL (gra na wzrosty), a cena o godzinie 21:00 będzie choćby minimalnie wyższa od momentu, w którym kupiliśmy opcję – TopOption wypłaci nam 170 dolarów. Jeżeli cena będzie niższa, tracimy naszą stawkę, niezależnie od rozmiaru spadków, nigdy nie stracimy więcej niż postawiliśmy. Można również wybrać inne godziny wygasania opcji. O pozostałych strategiach dla opcji binarnych przeczytasz w dziale: Strategie.

Należy pamiętać, że handel opcjami binarnymi jest ryzykowny gdyż handel opcjami binarnymi jest działalnością spekulacyjną. Można ponieść stratę części lub całości zainwestowanego kapitału, a zatem nie należy spekulować kapitałem, którego utrata wiązałaby się z poważnymi konsekwencjami. Ten rodzaj inwestowania nie jest odpowiedni dla wszystkich inwestorów. Musisz upewnić się przed handlowaniem, że w pełni rozumiesz ryzyko.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here