Naga MarketsBrokerzy oferują często różnorodne bonusy i osoby początkujące muszą podjąć decyzję, czy taki bonus jest rzeczywiście atrakcyjny, czy też nie warto go brać. Musimy pamiętać, że każdy bonus podlega warunkom obrotu, które broker dokładnie określa. Zatem brać czy nie brać?

Po wpłacie depozytu do brokera najczęściej mamy możliwość otrzymać dodatkowe środki pieniężne w postaci bonusów. Bonusy często są naprawdę atrakcyjne i mogą stanowić 100%, 125%, 150% lub nawet 200% od naszej wpłaty. Najczęściej bonus wynosi 100% od pierwszej wpłaty depozytu lub od każdej naszej nowej wpłaty, w zależności u jakiego brokera gramy.

bonus

Powiedzmy, że wpłaciliśmy do brokera 5000zł i broker ten oferuje bonus 100% czyli dodatkowe 5000zł, które zasila nasze konto. Oczywiście lepiej startować z kapitałem 10000zł niż 5000zł, ale broker nie dał nam tych pieniędzy tak po prostu. Ten bonus będzie możliwy do wypłaty dopiero po jego obróceniu, które zwyczajowo wynosi x30, x40 lub x50. Oznacza to, że aby środki pieniężne w postaci bonusu (5000zł) były do naszej swobodnej dyspozycji, musimy zawrzeć transakcje na sumę łączną 200000zł. Założyłem tutaj warunki obrotu bonusem x40.

200 tysięcy zł to dość duża suma, a obrót x40 jest dość wysoki. Czy zatem gra jest warta przysłowiowej świeczki? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi i zależy to od indywidualnych preferencji. “Darmowe” 5000zł, 10000zł czy więcej to tylko wirtualna gotówka, która może być nasza, ale dopiero po spełnieniu danego obrotu pieniężnego. Tutaj nadmienię, że broker najczęściej nie wymaga wykonania obrotu w określonym czasie, także możemy wykonywać obrót bonusem bez pośpiechu, bo nie istnieje żaden limit czasowy.

Z moich rozmów oraz obserwacji wynika, że sporo osób bierze bonusy oferowane przez brokerów. Też należałem do takich osób, ponieważ jeśli wpłacamy np. 1000zł to dlaczego mamy nie dostać od brokera kolejnego tysiąca i startować z kapitałem 2000zł? Problem polega na tym, że wiele osób chce zbyt szybko wykonać obrót i zamienić “wirtualny tysiąc bonusu” na rzeczywisty tysiąc złotych możliwy do wypłaty. Dlatego polecam bonus tylko osobom cierpliwym i zawierającym sporo transakcji, dla których obrót x40 nie będzie problemem. Jeśli jesteś taką osobą, to bonusy od brokerów mogą okazać się darmowymi pieniędzmi, tak jak kilka razy było w moim przypadku.

Moim największym bonusem było 5000$, który dostałem od jednego z brokerów. Aby móc w pełni wypłacić ten bonus, musiałem wykonać obrót 200000$, ale grając konsekwentnie i cierpliwie udało mi się to zrobić w około 4 miesiące. Kilku moich znajomych też zdołało obrócić otrzymane bonusy i były to dla “darmowe” pieniądze. Pamiętaj jednak, że cierpliwość i odpowiednie dobieranie stawek jest tutaj kluczem. Dla osób które łatwo się “podpalają” lub będą niecierpliwi, bonus będzie stanowić tylko problem i będą one zawierać transakcje za wysokie i bardzo wysokie stawki, byle tylko szybciej wykonać wymagany obrót. W przypadku niepowodzenia transakcji takie osoby sporo stracą.

Wybór odnośnie bonusu jest indywidualną decyzją. Brokerzy oferujący nawet do 20000zł bonusu dobrze wiedzą, że nie każda osoba jest na tyle cierpliwa, aby wykonać obrót wartości 600000zł czy 800000zł. Z drugiej strony jednak, jeśli masz dobrą skuteczność, dużą dawką cierpliwości oraz odpowiednio dobierasz wysokość stawki na pojedynczą transakcję, to z obrotem poradzisz sobie bez większych problemów. Aby dokładnie wiedzieć ile obrotu wykonałeś, a ile jeszcze Ci zostało, wystarczy napisać wiadomość na czacie u danego brokera i poprosić o taką informację.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here