TMS


Od dłuższego czasu na łamach portalu comparic.pl prowadzę cykl “opcja na dziś”, w którym każdego dnia przedstawiamy najlepszą opcje PUT bądź CALL dla wybranego instrumentu finansowego wraz z jego aktualną analizą techniczną. Wszystkie analizy z cyklu oparte są o założenia Price Action i można je śledzić pod tagiem “Opcja na dziś” bądź na naszym forum, gdzie prowadzone są dyskusje o opcjach binarnych.

Od pewnego czasu publikuję również szczegółowe statystyki przedstawiające wyniki skuteczności moich analiz. W sierpniu skuteczność uplasowała się na poziomie 78,95% co oznacza możliwy zwrot z inwestycji na poziomie 7,12:1. We wrześniu skuteczność wyniosła 76,19% co oznacza możliwy zwrot z inwestycji na poziomie 6,9:1.

Tym razem tzn. w październiku wynik jest jednak zdecydowanie gorszy. Skuteczność na poziomie zaledwie 52,38% sprawiła, że w minionym miesiącu moglibyśmy stracić 1,93:1

Oznacza to, że ryzykując za każdym razem 1% swojego kapitału, w ciągu całego miesiąca moglibyśmy stracić 1,93%.


Odbierz bezpłatnie zaawansowany e-book opcji binarnych bądź od razu załóż konto realne i zyskaj od 50 do nawet 150% bonusu powitalnego.


Pocieszający może być jedynie fakt, że techniczna skuteczność analiz była nieco wyższa jednak przez wzgląd na niewielką zmienność na początku miesiąca, kilka analiz uznanych zostało jako stratne ponieważ kurs w chwili wygasania opcji oscylował w okolicy poziomu jej zawarcia. Gdyby termin wygasania był późniejszy, opcje zakończyły by się zyskiem.

Będąc jednak konsekwentnym, uczciwie przyznaje, że w październiku skuteczność moich analiz była na karygodnie niskim poziomie. Warto jednak podkreślić, że uwzględniając wyniki z trzech ostatnich miesięcy (bo tak długo prowadzone są statystyki), analizy z cyklu “opcja na dziś” umożliwiłyby osiągnięcie stopy zwrotu na poziomie 12,09:1 co daje 4,03:1 miesięcznie.

W październiku zarówno najdłuższy ciąg strat jak również najdłuższy ciąg zysków wyniósł trzy.


Aby WYPRACOWAĆ MAKSYMALNE ZYSKI, rozpocznij inwestowanie opcjami binarnymi wspólnie z uTrader i otrzymuj sygnały rynkowe przygotowane przez profesjonalistów.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – niewesoło na rynkach akcji
Następny artykułGeneral Motors zaprezentował wyniki – All Markets Online
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

4 KOMENTARZE

  1. Rozumiem, faktycznie 11/21 * 100% daje taki procent. Jaki procent zwrotu średnio daje utrader jeśli chodzi o opcję na cały dzien do 21 lub 22?

  2. Skuteczność obliczona została na podstawie 21 analiz. 11 z nich było zyskownych a 10 stratnych. Analizy pojawiają się od poniedziałku do piątku ok godz. 9:30 (+/- 30 min). Godzina wygasania opcji podana jest każdego dnia w analizie, na screenie od brokera uTrader.

  3. Hm jak Pan policzył skuteczność 78,95% w sierpniu np? Zakładając że w miesiącu grane są 22-23 pozycje ( z uwagi na weekendy), to ile na ile weszło? Brakuje tu też informacji o której wchodzi Pan w opcje (8-9 rano?) i do której jest dokładnie wygaszana (podejrzewam że do 22).
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here