Naga Markets„Rynek zabójstw” to nowa seria zakładów na platformie Augur. Jak donosi Mashable, użytkownicy od kilku dni mogą stawiać na to, czy dana osoba publiczna umrze w określonym czasie. Chociaż wiele osób jest oburzonych tego rodzaju zakładami, zdecentralizowana natura platformy uniemożliwia zablokowanie kontrowersyjnych typów.

Zakłady bez centralnego bukmachera

Niedawno wystartowała platforma do zakładów online Augur. Oparta jest o Ethereum, zbudowała ją organizacja non-profit Forecast Foundation. Na platformie użytkownicy dokonują przewidywań dla różnego rodzaju wydarzeń sportowych, politycznych, społecznych i innych. Polega to na tym, że za pomocą Ethereum kupuje się „udział” w danym rezultacie zakładu. Jeśli uważa się, że dane wydarzenie nie nastąpi, wtedy takie udziały się sprzedaje. Na podstawie tego określone są szanse danego zdarzenia. W momencie trafienia użytkownik zgarnia odpowiednią nagrodę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ciekawy jest również system rozstrzygania wyników zakładów. Do tego celu został stworzony system „reporterów”, którzy określają wynik danego typu. Są oni posiadaczami stworzonego specjalnie na potrzeby August tokena REP. Żeby móc rozwiązać dany zakład, reporter musi postawić na swoją decyzję odpowiednią liczbę tokenów. Jeśli podejmie złą decyzję (ocenianą na bazie wielu reporterów), to traci tokeny, w przeciwnym razie otrzymuje drobną nagrodę.

Rynek zabójstw

Zdecentralizowany system zakładów sprawia, że nie można wycofać zakładów na czyjąś śmierć. Oznacza to, że kontrowersyjne typy prawdopodobnie zostaną na platformie. W tym momencie można między innymi obstawić, czy do końca roku umrze Donald Trump lub CEO Berkshire Hathaway – Warren Buffett.

Zakład na zabójstwo Donalda Trumpa

To nie pierwszy przypadek internetowego „rynku zabójstw”. W 2013 roku stworzono jeszcze bardziej kontrowersyjny portal, na którym można było przeprowadzić zrzutkę społecznościową a wynajęcie płatnego zabójcy. Na celowniku internautów znalazł się między innymi ówczesny prezes FED Ben Bernanke oraz prezydent Barack Obama.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here