Naga Markets

Ontology to rozwijany przez chińską firmę Onchain projekt publicznej platformy współpracy międzykulturowej. Silnie powiązany z inną, popularną kryptowalutą – NEO, projekt celuje w wprowadzenie tradycyjnego biznesu w nową technologię jaką jest blockchain. 


Ontology – co to jest?

Każda nowa technologia niesie z sobą zarówno szanse jak i zagrożenia. Dla niektórych z podmiotów gospodarczych wady przysłaniają zalety nowych rozwiązań – zazwyczaj ich wprowadzenie jest czasochłonne, kapitałochłonne i nie ma gwarancji, że wysiłki przełożą się na przyszłe korzyści.Ten problem próbuje rozwiązać Ontology Network, którego celem jest stworzenie rozproszonej sieci zaufania z której korzystać może każdy w sposób jaki uzna za stosowny.

ONT – opis kryptowaluty

ONT jest o tyle przełomowym projektem ponieważ pozwala przedsiębiorstwom na zintegrowanie ich infrastruktury informatycznej z łańcuchem bloków bez specjalistycznej wiedzy dotyczącej blockchain. Dzięki opracowanym przez deweloperów Ontology narzędziom niemal każdy jest w stanie zaimplementować w swojej działalności oparte o kryptografię mechanizmy pozwalające zachować szczególne bezpieczeństwo czy zaufanie do drugiej strony transakcji.

ONT zostało przyznane posiadaczom NEO w ramach tzw. airdropu w marcu 2018 roku. Tą drogą rozdystrybuowano 20 milionów tokenów z miliarda dostępnych ONT. Jak dotąd podział całej puli wygląda następująco:

  • 12% otrzyma społeczność Ontology
  • 28% otrzymają partnerzy instytucjonalni projektu
  • 10% przeznaczone jest dla Rady NEO
  • 25% będzie stanowić zabezpieczenie rozwoju ekosystemy Ontology
  • 10% przeznaczono na nagrody dla społeczności
  • 15% zachowano dla zespołu deweloperów

W początkowej fazie projektu można było otrzymać 1000 ONT za samo zapisanie się do newslettera projektu. Obecnie takiej możliwości już nie ma.

Kupno i przechowanie Ontology

Projekt ten różni się od innych nie tylko pod względem samego konceptu czy przełomowości platformy. Ontology nigdy nie przeprowadziło publicznego ICO. Niegdyś również jedyną możliwością na otrzymanie własnych tokenów było zakupienie NEO i zaczekanie na kolejny airdrop. Za każde NEO użytkownik otrzymywał 0,2 ONT. Obecnie ONT jest notowane na największych giełdach kryptowalut i wymienialne na USDT, BTC, ETH czy XRP.

AVA Trade

Deweloperzy projektu zapewniają własny portfel wirtualny o nazwie Onto. Jest to bezpieczna i najprawdopodobniej najwygodniejsza forma przechowywania własnych tokenów ONT. Jednocześnie, posiadacze portfelów sprzętowych takich jak Trezor czy Ledger mogą z powodzeniem wykorzystać je do bezpiecznego przechowywania kryptowaluty.


Ważne linkiŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułBlok po 22 – 10 lipca 2018: NZD/USD, Złoto
Następny artykułPoranek z rynkami, 11 lipca [NAGRANIE]
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here