Naga Markets"Oni po prostu kradną ludziom pieniądze" - afera Milton GroupInformator ujawnił Gruzińsko-Izraelski przekręt (scam), który działał na Ukrainie pod firmą Milton Group. Pracownicy call center w Kijowie naciągali klientów na “inwestycje” na rynku Forex, kryptowalut, akcji, itp., które faktycznie nigdy nie były realizowane, a pieniądze znikały.


Sprzedawanie emocji

Oszustwa wyszły na jaw, kiedy pewien mężczyzna podjął pracę w call center w Kijowie, znanym jako Milton Group, mieszczącym się w jednym z najbardziej luksusowych budynków stolicy Ukrainy. Był tak przerażony swoim nowym miejscem pracy, że skontaktował się z Dagens Nyheter i przez kilka miesięcy, znacznie przy tym ryzykując, przemycał dokumenty, w tym listę ponad 1000 ofiar.

Reporterzy z całego świata wyśledzili wiele z tych ofiar i przeprowadzili wywiady aż ze 180 osobami. Każda z nich przyznała, że nie była w stanie wypłacić pełnych środków z konta i straciła część lub całość swoich pieniędzy.

“Zacząłem tę pracę w sierpniu i od samego początku zauważyłem, że dzieje się tam coś dziwnego. Nie mają produktu, po prostu sprzedają emocje. Kiedy zacząłem pracować, zdałem sobie sprawę, że ta firma, co robią, jest fałszywa. Po prostu kradną ludziom pieniądze” – powiedział informator.

Poniżej znajdziesz wywiad z informatorem na temat działalności Milton Group w Kijowie.

Z opcji binarnych do boiler roomów

Działająca w Izraelu przez dekadę branża opcji binarnych okradła miliony ludzi na całym świecie, na kwoty rzędu miliardów dolarów, zauważa The Times of Israel. Od czas, kiedy opcje binarne zostały zakazane w październiku 2017, działający w tej branży agenci zmienili swoje działania na “fintech”, “blockchain”, etc.

Centra telefoniczne scamów wyniosły się z Izraela za granicę, m.in. do Kijowa, Sofii, Tbilisi. Podobnie postąpiła firma Milton Group, której dyrektorzy i operatorzy centrum telefonicznego w Kijowie są w większość Izraelczykami. Niektórzy z nich mają powiązania z politykami wysokiego szczebla.

Zobacz też: Indeks dolara odrobił całość strat po silnej przecenie. DXY na poziomach z 2017 roku

Oszustwa zlokalizowanego w Kijowie boiler roomu były wymierzone w ludzi z całego świata.  Wyjątek stanowili obywatele Stanów Zjednoczonych, Francji, Belgii, Izraela i Ukrainy. Powodem było to, że Milton Group nie chciał mieć problemów z FBI. Uważano także, że Francja może dysponować silnymi służbami specjalnymi. Jako, że inwestorzy Milton Group pochodzili z Izraela, pomijano także klientów tego kraju, żeby nie przysparzać im ewentualnych problemów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here