Naga MarketsGeorge Helbert Walker Bush onecoinNeil Bush, syn byłego prezydenta USA George’a H. W. Busha, otrzymał aż 300 000 USD od twórców domniemanej piramidy finansowej OneCoin

Sprawa uwikłania Busha w działalność OneCoina pojawiła się w czasie przesłuchań adwokata projektu Marka Scotta. Arlo Devlin-Brown, który dziś broni kolegę po fachu, powiedział sędziemu okręgu USA Edgardo Ramosowi, że Neil Bush – brat byłego prezydenta George’a W. Busha i syna zmarłego prezydenta George’a H.W. Bush – spotkał się z Rują Ignatową. To ponoć to spotkanie sprawiło, że sam Scott zdecydował się na współpracę z OneCoinem – osoba członka rodu Bushów sprawiła, że uznał projekt za uczciwy.

OneCoin a Neil Bush

Z samym Neilem Bushem już wcześniej skontaktowali się agenci FBI prowadzący dochodzenie. Jest on bowiem członkiem zarządu Hoifu Energy, firmy należącej do chińskiego biznesmena dr Hui Chi Minga. Ta zaś była zaangażowana w udzielenie pożyczki w wysokości 60 milionów dolarów OneCoinowi.

Devlin-Brown powiedział, że Bush zeznając w sprawie swojej roli twierdził, że zawarcie umowy dot. pożyczki nie było oszustwem.

Sędzia Ramos zapytał obrońcę Scotta, Davida Garvina, czy rzeczywiście odbyło się spotkanie pani Ignatovej z Bushem. Ten odpowiedział twierdząco i powiedział, że Bushowi zapłacono 300 000 USD za udział w spotkaniu.

Ponadto zgodnie z raportem FBI:

“Bush przypomniał sobie, że szef Hoifu Energy, dr Hui Chi Ming, otrzymał trochę kryptowalut za transakcję naftową na Madagaskarze. Bush był szczątkowo zainteresowany kryptowalutami z transakcji naftowej. Bush poznał kobietę z firmy kryptowalutowej, Ruję Ignatovą, w Hongkongu z dr. Hui.”

Sąd a sprawa Scotta

 

Ostatecznie sędzia zgodził się z tym, że zeznanie i sprawa Busha nie mają znaczenia dla obrony Scotta i odmówił dalszej analizy tej kwestii.

Przypominamy, że w październiku br. brat Rusji Konstantin Ignatov przyznał się do winy w sprawie OneCoin Dziś grozi mu kara aż do 90 lat więzienia. Został oskarżony o pranie pieniędzy i oszustwa. Chociaż dokumenty z zarzutami zostały podpisane w zeszłym miesiącu, stały się publiczne w miniony czwartek.

Ignatov został aresztowany w marcu tego roku na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here