Naga MarketsJeden z najstarszych banków w Ameryce transferował fundusze o wartości ponad stu milionów dolarów, które były powiązane z piramidą OneCoin. Wynika to z dokumentów wyciekłych z amerykańskiego organu nadzorującego przestępstwa finansowe.

  • Bank of New York Mellon transferował środki OneCoina.
  • W sprawie pojawiają się też wątki innych banków.

OneCoin i Bank of New York Mellon

W lutym 2017 r. Bank of New York Mellon (BNY Mellon) zarejestrował u siebie szereg transakcji, które uznał za podejrzane, ponieważ wydawały się być „warstwowe”. Chodzi o technikę prania pieniędzy, która pozwala ukrywać źródło środków poprzez wysyłanie wielu transakcji.

Bank powiedział, że transakcje te, o łącznej wartości 137 milionów dolarów, pochodziły od podmiotów powiązanych z OneCoinem. Szacuje się, że OneCoin zebrał od inwestorów łącznie 4 miliardy dolarów.

Banki a piramida

Firma Buzzfeed uzyskała teraz tysiące raportów dot. podejrzanej aktywności w systemach bankowych z 2011 i 2017 r. Chodzi o zbiór 2657 dokumentów. Pokazują one, ile brudnych pieniędzy mogło przechodzić przez niektóre z największych banków na świecie.

Przykładowo Deutsche Bank oznaczył w swoich rejestrach transakcje na łącznie 1,3 biliona dolarów, JPMorgan na około 500 miliardów dolarów, a Bank of America na kolejne 384 miliardy dolarów. .

Buzzfeed udostępnił pliki FinCEN Międzynarodowemu Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ).

Fenero

Z kolei z e-maili, które zostały przechwycone przez władze USA w zeszłym roku, wynika że Mark Scott, nowojorski prawnik skazany w zeszłym roku za wypranie 400 milionów dolarów dla OneCoina, zorganizował 30-milionową pożyczkę od Fenero na rzekomy zakup pola naftowego od Barta Holdings. Fenero Equity Investments to firma z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, która transferowała około 30 milionów dolarów ze swojego konta w banku DMS Bank & Trust do BNY Mellon.

Okazuje się, że pożyczka nigdy nie została spłacona, a 10 milionów dolarów z kwoty wysłanej do BNY zostało faktycznie wydane przez jednego ze współzałożycieli OneCoina.

Uważam, że Scott zaaranżował rzekomą “pożyczkę” w wysokości 30 milionów euro z Fenero dla BNY w celu wyprania wpływów OneCoin Ltd.powiedział mediom agent specjalny Kurt Hafer.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here