Naga MarketsAmerykański Departament Sprawiedliwości (DoJ) chce skonfiskować około 400 milionów dolarów znajdujących się w posiadaniu Marka Scotta, który pomagał uznanemu przez sąd za piramidę finansową projektowi kryptowalutowemu OneCoin wyprać opiewające na setki milionów sumy.

  • DoJ wezwał sąd nowojorski odpowiedzialny za skazanie Marka Scotta – osądzone w listopadzie ubiegłego roku – do nałożenia w poniedziałek wyroku “utraty pieniędzy”.
  • W latach 2015-2018, Scott stworzył sieć fałszywych funduszy inwestycyjnych dla OneCoina, które wyprały w sumie 400 milionów dolarów, które DoJ chce teraz odzyskać.

OneCoin wyłudził od klientów nawet 4 miliardy dolarów

Te artykuły również Cię zainteresują
Mark Scott, jedna z głównych postaci stojąca za projektem OneCoin (obok założycielki Ruji Ignatowej, która zniknęła pod koniec 2017 roku), został skazany przez amerykański sąd w ubiegłym roku w związku z praniem brudnych pieniędzy oraz dopuszczenia się przestępstw bankowych. Kierowana przez niego kryptowalutowa piramida finansowa według śledczych wyłudziła od poszkodowanych 4 miliardy dolarów, co czyni ją jedną z największych i najskuteczniejszych w historii.

Jak wynika z opublikowanego na początku tygodnia wezwania Departamentu Sprawidliwości, ten chce zamrozić aktywa Scotta, do czasu, aż skazany nie odda 400 milionów dolarów, które wyprał na rzecz OneCoina. Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany przez sąd, wtedy amerykański rząd będzie mógł skonfiskować fundusze i aktywa jak i nieruchomości posiadane przez Scotta.

Skazany miał za setki milionów wyłudzonych dolarów nabyć przymorskie wille, sportowe samochody, biżuterię, zegarki oraz jachty. Oprócz tego cały czas znajduje się w posiadaniu wielu rachunków bankowych, poprzez które dokonywał prania środków.

Scott nadal czeka na kolejny wyrok, który w jego sprawie ma zapaść 9 października bieżącego roku. Obecnie grozi mu nawet 50 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: OneCoin:o kryptowalutowej piramidzie powstanie film

 

Dwaj promotorzy OneCoina znalezieni martwi

Dwóch promotorów OneCoina z Ameryki Łacińskiej zostało zamordowanych. Ponoć wcześniej ktoś ich porwał. Istnieje podejrzenie, że chodziło o działalność mafii narkotykowej, donosiły media w połowie lipca.

Głównymi bohaterami tej historii są Oscar Brito Ibarra i Ignacio Ibarra. Obaj byli promotorami OneCoina w Ameryce Łacińskiej. Sam Oscar Brito Ibarra dołączył do OneCoina w 2017 roku. Współpracował z argentyńskim partnerem, Ignacio Ibarrą, zaangażowanym w promocję CLA, projektu oferującego zniżki na zakup samochodów za pomocą tokena OneCoin. Jak można się domyślić samochody nigdy nie trafiły w ręce inwestorów.

Pełna treść wniosku Departamentu Sprawiedliwości dostępna jest poniżej:

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoiny za odszyfrowanie danych? Elon Musk potwierdza udaremnienie ataku na Tesla Inc.
Następny artykułPGNiG: Aktywa Taurona Ciepło będą wymagały znaczących inwestycji
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here