Naga MarketsWyrok TSUEMieszkaniec Singapuru został ukarany grzywną w wysokości 72 000 USD za prowadzenie wielopoziomowego programu marketingowego powiązanego z programem OneCoin.

  • Mimo że OneCoin na dobrą sprawę przestał działań, służby nadal natrafiają na współpracowników tej domniemanej piramidy.
  • Mieszkaniec Singapuru został ukarany karą 72 000 USD za promowanie tego typu projektu.

OneCoin w Singapurze

W środę 52-letni mężczyzna o nazwisku Fok Fook Seng z Singapuru został uznany za winnego prowadzenia wielopoziomowego programu marketingowego związanego z psuedokryptowalutowym projektem OneCoin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według lokalnego kanału informacyjnego Channel News Asia, Fok został skazany za promowanie scamu, co robił od stycznia 2016 r. do czerwca 2017 r. Musi zapłacić grzywnę w wysokości 100 000 dolarów singapurskich (ok. 72 000 USD).

Policja po raz pierwszy wytoczyła mu sprawę w kwietniu 2019 r.

Jak promować scam?

Fokowi udało się wypromować swój program MLM poprzez seminaria internetowe, które przeprowadzał na swojej stronie na Facebooku OneLife One World Team Singapore. Policja powiedziała mediom, że ​​Fok promował również swój program na dużych imprezach branżowych.

Program MLM sprzedawał pakiety kursów edukacyjnych online, które były dostarczane wraz z bezpłatnymi „tokenami promocyjnymi”. Oszuści przekonali kupujących, że mogą wykorzystać bezpłatne tokeny do wydobycia większej liczby monet projektu OneCoin.

Projekt miał też swój program polecający, który pozwoliłby uczestnikom otrzymywać prowizje, gdyby więcej osób kupiło pakiet poprzez ich polecenie. Mieli również otrzymywać prowizje, jeśli ich poleceni uczestnicy przyciągną więcej osób.

Fok i jego zespół zarejestrowali w programie aż 1180 członków z Singapuru i z innych krajach, jak podała policja w swoim oświadczeniu.

Postępowanie sądowe nadal trwa, jeśli chodzi partnera Foka, który został oskarżony o to samo przestępstwo.

Sam OneCoin w praktyce już nie działa, choć liderka projektu, Ruja Ignatova, nadal pozostaje poza zasięgiem służb. Nadal nikt jej nie zaaresztował.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here