Naga Marketssąd, młotek, comparicByła inwestorka OneCoina Christine Grablis pozywa teraz projekt. Uważa system inwestycyjny pseudokryptowaluty za oszustwo.

Grablis domaga się odszkodowania i działa w sprawie pozwu zbiorowego reprezentującego innych inwestorów rzekomo oszukanych przez OneCoin.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lista pozwanych

Pełna lista pozwanych w tym procesie – Grablis v. OneCoin Ltd. – obejmuje: OneCoin Ltd, Ruję Ignatovą, Konstantina Ignatova, Sebastiana Greenwooda, Marka Scotta, a także inne potencjalne strony, które nie zostały jeszcze wymienione.

Według doniesień Bloomberga z dn. 7 maja, założycielka OneCoina, Ruja Ignatov, została w marcu oficjalnie oskarżona o oszustwa dokonywane w internecie, przekręty dotyczące papierów wartościowych i pranie pieniędzy. Z kolei Konstantin Ignatov, młodszy brat Ruji i rzekomo dyrektor wykonawczy w OneCoin, został oskarżony o oszustwa w internecie, przestępstwa związane z papierami wartościowymi i pranie brudnych pieniędzy.

Jak wspomniano w skardze zbiorowej, z kolei Greenwood jest współzałożycielem i „publiczną twarzą” OneCoina. Scott, z drugiej strony, jest wymieniony jako licencjonowany adwokat, który jest oskarżony o wykorzystywanie swojej wiedzy prawnej, aby pomóc firmie prać pieniądze za pośrednictwem funduszy hedgingowych.

Silver Miller, firma prawnicza, która rzekomo specjalizuje się w reprezentowaniu kryptowalutowych inwestorów, wydała komunikat prasowy instruujący poszkodowanych inwestorów, w jaki sposób mogą oni uczestniczyć w pozwach zbiorowych.

OneCoin

Korzeni OneCoina należy szukać 2014 roku. Projekt miał swoją siedzibę w Sofii i funkcjonował jako sieć marketingowa (MLM). Członkowie domniemanej piramidy otrzymywali prowizje za przyciąganie innych inwestorów. Ci z kolei musieli kupować specjalne pakiety „kryptowalut”. W ramach sieci działały aż trzy miliony uczestników na całym świecie.

Spotkania projektu przypominały istne pranie mózgów. Sam Konstantin, pytany kiedyś o to, kiedy można wypłacić środki z projektu, odparł:

„Jeśli jesteś tutaj, by wypłacić pieniądze, opuść ten pokój teraz, ponieważ nie rozumiesz, czym jest ten projekt.”

Przed projektem ostrzegało Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (PSB), które wysłało w jego sprawie pismo do Ministra Zbigniewa Ziobry. Także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) poinformował 12 września 2017 r., że prowadzi postępowanie wobec spółki OneLife Network Limited zarejestrowanej na Belizce, umożliwiającej zakup pakietów edukacyjnych, a poprzez nie pośrednio kryptowaluty OneCoin.

Wspomniane PSB ostrzegało także przed projektem DasCoin. Fundacja Trading Jam złożyła w tej sprawie wręcz doniesienie do prokuratury. O projekt w swojej interpelacji pytała Ministerstwo Sprawiedliwości także posłanka Mirosława Nykiel z Platformy Obywatelskiej RP.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here