Naga MarketsonecoinDwóch promotorów OneCoina z Ameryki Łacińskiej zostało zamordowanych. Ponoć wcześniej ktoś ich porwał. Istnieje podejrzenie, że chodziło o działalność mafii narkotykowej.

  • Duet promotorów OneCoin nie żyje.
  • Podobno w sprawie pojawia się wątek mafii narkotykowej.
  • Obie ofiary wcześniej oszukały ponad 140 osób.

OneCoin i tajemnicze morderstwo

Głównymi bohaterami tej historii są Oscar Brito Ibarra i Ignacio Ibarra. Obaj byli promotorami OneCoina w Ameryce Łacińskiej. Niedawno zostali ponoć porwani i ostatecznie zabici. Według mediów ich ciała znaleziono w pudłach, porzucone na pustej działce. Obaj zostali zabici przez uduszenie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sam Oscar Brito Ibarra dołączył do OneCoina w 2017 roku. Współpracował z argentyńskim partnerem, Ignacio Ibarrą, zaangażowanym w promocję CLA, projektu oferującego zniżki na zakup samochodów za pomocą tokena OneCoin. Obiecane samochody nigdy nie zostały potem dostarczone inwestorom.

Ostatecznie obaj oszukali około 140 osób w Argentynie. Niektóre z nich straciły nawet 400 000 USD.

20 czerwca partnerzy udali się do Mazatlan na Sinaloa. Jak podaje portal La Tercera, dokładny powód podróży pozostaje niejasny, chociaż najwyraźniej mogła być ona związana z działalnością CLA. Nie wiemy, co stało się potem. Zapewne ktoś porwał obu oszustów i ich zabił. Istnieje podejrzenie, że w sprawę są zamieszane lokalne kartele narkotykowe, które coraz częściej zajmują się kryptowalutami w celu prania pieniędzy.

Scam numer 1

OneCoin to do teraz najsłynniejszy scam na rynku kryptowalut, obok BitConnect. Bułgarska firma zebrała w ciągu paru lat aż 4 miliardy euro (4,4 miliarda dolarów) w ramach swojego programu Ponzi.

W Polsce przed projektem ostrzegało Polskie Stowarzyszenie Bitcoin i biuro poselskie Mirosława Suchonia.

W areszcie przebywa Konstantin Ignatov, współtwórca projektu. Grozi mu 90 lat więzienia. Jego siostra Ruja, która była twarzą piramidy, pozostaje na wolności. Nie jest jasne, co się z nią stało. Z kolei w lipcu singapurski promotor scamu został uznany za winnego prowadzenia OneCoin w tym kraju i ukarany grzywną w wysokości 72 000 USD.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here