Naga MarketsOne More Level [OML], Polyslash [PSH] – Gorące spółki dniaProducent gier, który zasłyną głównie z hitu „Ghostrunner” pokazał wczoraj raport z wynikami za IV kwartał. W tym okresie spółka zanotowała sporą stratę sięgającą 4,5 mln zł, choć przed rokiem strata wynosiła 6,09 mln zł. Co gorsze, w tym okresie spółka nie odnotowała istotnych przychodów ze sprzedaży, w szczególności nie rozpoznając przychodów z tytułu ewentualnych tantiem od dochodu z komercjalizacji „Ghostrunner”.

    • One More Level z niemal 4,5 mln zł straty w IV kwartale
    • Polyslash w konsolidacji przed debiutem „Mech Mechanic Simulator”

Z jednej strony, można stwierdzić, że gra zaszkodziła zarówno producentowi jak i wydawcy, gdyż kurs All in! Games również spada, jednak należy pamiętać, że na długo przed debiutem gry, kursy obu spółek mocno zyskiwały. Jest to kolejny przypadek potwierdzający, że często sprzedaż akcji przed debiutem gry, jest bezpiecznym czasem na spieniężenie zysków. W przypadku One More Level pojawia się problem z tantiemami od gry, spółka nie ma dostępu do danych sprzedażowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadki po debiucie “Ghostrunner”

Jednak dane pokazywane przez wydawcę powinny oznaczać dla spółki znaczny wzrost przychodów, podobnie jak szacunki dodatków do gry, nad którymi spółka rozpoczęła prace. Na wykresie trwa próba obrony wsparcia powyżej 7 zł. Jeżeli się to nie powiedzie, kolejnym celem podaży będą okolice 5,40 zł.

one more level


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Będą wzrosty pod “Mech Mechanic Simulator”?

Znacznie spokojniej zachowują nie notowania jednej ze spółek z Grupy PlayWay – Polyslash. Wydaje się, że może się to niebawem zmienić. Statystycznie patrząc, spółki z udziałem PlayWay w akcjonariacie, zazwyczaj dają zarobić. Po za tym, spółka ma atuty w postaci dwóch projektów. Mowa o “Drug Dealer Manager”, która ma się pojawić pod koniec roku. Tytuł budzi skojarzenia z hitem „Drug Diler Simulator”. Wcześniej jednak pojawi się także potencjalny hit czyli „Mech Mechanic Simulator”. Gra pnie się w górę na whishliście Steam, a publikowane filmy z gry zbierają nawet po niemal 150 000 wyświetleń. Już jutro ma zostać opublikowany nowy trailer ukazujący gameplay prologu gry.

Każda taka publikacja mocno podbijała dotąd zainteresowanie projektem. Zdaniem spółki, poziom listy życzeń już jest wyższy niż zakładano na dzień premiery. Gra ma zostać wydana jeszcze w I kwartale. O tym, że spółka potrafi robić gry, może świadczyć sukces „We. The Revolution”. Gra oceniana jest pozytywnie w 78% na niemal 1000 komentarzy. Spoglądając na wykres, mamy łagodne spadki przy malejących obrotach, względem kilku sesji po debiucie. W ostatnich miesiącach wykształtować się poziom równowagi w rejonie 13 zł.

polyslash

W tym czasie sesje z wyższymi obrotami mieliśmy zazwyczaj, wtedy gdy kurs rósł. Wydaje się zatem, że zbliżający się debiut, może niebawem rozruszać notowania. W kolejce na premierę znajdują się także kolejne ciekawe projekty jak choćby „Tribe: Primitive Builder”. Warto także podkreślić, że spółce zaufał nie tylko PlayWay, ale także osobiście prezes Movie Games, kupując jej akcje i dołączając do Rady Nadzorczej. Pytanie o potencjalne wzrosty na spółce to także pytanie o to czy liderzy branży mogą się mylić?

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funty | notowania nasdaq | notowanie kryptowalut | akcję lotos | wti |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here