Naga Markets

ONDE z kontraktem na ponad 42 mln zł. Nowe zlecenia pomogą spółce odbić?Spółka ONDE poinformowała dziś inwestorów o zawarciu kontraktu opiewającego na kwotę 72,26 mln, z czego dla samej spółki przypada ponad 42 mln zł. Dotyczy on robót budowlanych przy budowie farmy wiatrowej, a prace mają się zakończyć do grudnia 2022 roku. Informacja ta przekłada się na wzrosty cen akcji, które wynoszą obecnie blisko 4,5%.

ONDE w górę o blisko 4,5%

W trakcie dzisiejszej sesji ONDE notuje bardzo mocne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 4,42%, co oznacza wzrost o 0,77 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 17,48  zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 18,25 zł, choć po wakacyjnym debiucie spółka wyceniana była na ok. 28 zł.Tłem do dzisiejszego pozytywnego sentymentu na walorach spółki jest m.in. informacja o zawarciu umowy o wartości 72,26 mln zł netto na roboty budowlane przy budowie farmy wiatrowej, która ma zostać wykonana do grudnia 2022 roku.

ONDE z kontraktem na ponad 42 mln zł. Nowe zlecenia pomogą spółce odbić?
Notowania ONDE w latach 2021-2022. Źródło: Stooq.pl

Warto jednak wskazać, że w ostatnim czasie spółka przeżywa gorszy okres na warszawskim parkiecie. Tuż po swoim debiucie w lipcu 2021 roku wycena ONDE wynosiła ponad 28 zł za walor, jednak niedługo później rozpoczął się powolny proces spadkowy, który to zniósł wycenę poniżej 25 zł w połowie października.

Wtedy to spadki uległy znaczącemu przyśpieszeniu i już początkiem grudnia spółka wyceniana była przez inwestorów na zaledwie 16,52 zł. Kurs co prawda odreagował do 20 zł do dnia 9 grudnia, jednak później spółka ponownie pogłębiła spadki, aż do 15,71 zł na koniec sesji 28 grudnia. Końcówka roku pozwoliła natomiast odbić w obecne regiony 18,25 zł.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem

Umowa na 72,26 mln zł

Konsorcjum firm ONDE SA oraz P&Q Sp. z o.o. zawarło umowę na roboty budowlane z Windpower Ujście sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Ostateczny termin realizacji kontraktu określony został na grudzień 2022 roku

XTB

– 2. Szacunkowa wartość kontraktu netto: 72.260.000,00 PLN netto; w tym wartość przypadająca na ONDE S.A.: 42.279.961,26 PLN netto;

3.Przedmiot kontraktu: wykonanie instalacji i urządzeń pomocniczych dla farmy wiatrowej (z tym, że wykonanie prac fundamentowych jest uzależnione od otrzymania przez Emitenta polecenia rozpoczęcia robót od Inwestora do dnia 31.01.2022). – czytamy w komunikacie 3/2022.

Warto dodać, że jest to już kolejna umowa na realizację farmy wiatrowej w ostatnim czasie. Ostatnio bowiem Konsorcjum Onde i P&Q zawarło z Baltic Sea Polska II umowę o wartości 34,19 mln zł netto na roboty budowlane przy budowie farmy wiatrowej położonej w województwie pomorskim, podało Onde. Ostateczny termin realizacji kontraktu ustalono na maj 2023 r.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pge notowania | kurs euro prognozy na najbliższe dni | amica notowania | giełda lotos | intercars akcje notowania | kghm giełda | bitcoin system |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułDekpol sprzedał 490 lokali w 2021 roku; w wyniku rozpozna 406
Następny artykułCo szalejąca inflacja oznacza dla rynków? Komentuje Przemysław Kwiecień (XTB)
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here