Naga MarketsONDE nabywa kolejny projekt PV do swojego portfolioPortfolio projektów OZE spółki zwiększyło się o 49,5 MW. Łącznie od giełdowego debiutu ONDE – czołowy gracz segmentu OZE w Polsce pozyskał projekty PV o mocy 165 MW, zwiększając portfel inwestycji własnych do ok. 678 MW.

ONDE powiększa swoja portfolio w zakresie OZE

Projekt został nabyty na podstawie umowy rezerwacyjnej, zobowiązującej sprzedającego do przekazania projektu na rzecz ONDE po spełnieniu się określonych warunków.Projekt znajduje się aktualnie na etapie pozyskiwania warunków przyłączenia do sieci.ONDE, lider na polskim rynku wykonawców instalacji OZE, zamierza budować portfolio projektów OZE, zgodnie ze strategią rozwoju, na realizację której spółka pozyskała 214,5 mln zł w procesie IPO. Finansowanie to już pozwoliło ONDE na refinansowanie zakupionych wcześniej projektów słonecznych i wiatrowych. Pozostałe środki są sukcesywnie pożytkowane na zakup kolejnych projektów, które będą realizowane w formule develop-build-sell.

–Bardzo cieszymy się z kolejnej transakcji OZE, prowadzimy obecnie intensywne rozmowy z wieloma podmiotami, które mogą zaoferować nam projekty OZE do dalszego rozwoju- mówi Marta Masternak, odpowiedzialna za M&A w ONDE SA

– Do każdej takiej transakcji podchodzimy z ostrożnością, ważąc zarówno potencjalne korzyści, jak i ewentualne ryzyka- dodaje.

Kolejny projekt w portfelu inwestycyjnym ONDE to bardzo dobra wiadomość i spełnienie oczekiwań inwestorów.– podkreśla Paweł Średniawa, Prezes ONDE SA.

Wciąż mamy jeszcze do dyspozycji kilkadziesiąt milionów z emisji akcji, które planujemy przeznaczyć na rozbudowę naszego pipeline zapewne jeszcze w tym roku.Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, komercjalizacja pierwszych projektów deweloperskich powinna nastąpić już w 2022 roku – podsumowuje.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here