Naga MarketsOnde nabyło dwie spółki z projektami fotowoltaicznymi na łącznie 90 MWONDE zakupiło 100 proc. udziałów w dwóch spółkach celowych posiadających projekty fotowoltaiczne o łącznym potencjale 90  MW. Zwiększyło to wielkość portfolio inwestycyjnego Spółki do ok. 0,7 GW. Kupione właśnie projekty farm – na wczesnym etapie zaawansowania – przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę – są zlokalizowane w województwach zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

Onde zwiększyło wielkość portfolio inwestycyjnego Spółki do ok. 0,7 GW

ONDE, które jest obecnie czołowym polskim wykonawcą instalacji OZE, zamierza dynamicznie budować portfolio projektów OZE, które będą realizowane w formule develop-build-sell Na ten cel pozyskano 214,5 mln zł w ramach zakończonego niedawno IPO. Część tych środków – ok. 70 mln zł – została już przeznaczona na refinansowanie projektów nabytych wcześniej.W tym roku planujemy wydać na poszerzenie naszego portfolio projektów OZE  jeszcze ok. 50-60 mln zł.Pozyskane właśnie 90  MW to jedna z pierwszych takich transakcji – mówi Paweł Średniawa, prezes ONDE. Mamy duże apetyty, ale chcemy kupować w sposób przemyślany, celując w dobre i bezpieczne projekty, które najlepiej rokują pod kątem realizacji i rentowności – tak, aby jak najwydajniej spożytkować kapitał pozyskany od inwestorów. Pośpiech nie jest dobrym doradcą, będziemy więc prosić inwestorów o cierpliwość i zaufanie – podkreśla Paweł Średniawa.

Obecnie potencjał portfolio ONDE to ok. 700  MW zakupionych i ok. 700 MW projektów zabezpieczonych listami intencyjnymi. Komercjalizacji pierwszych projektów  można spodziewać się w przyszłym roku. O osiągnięciu przez projekty zaawansowanego etapu prac oraz o ich późniejszej komercjalizacji Spółka będzie informować zgodnie z obowiązującymi ją przepisami prawa.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here