Naga MarketsONDE dostało prestiżowy certyfikat ekozarządzania ONDE jest pierwszą w Polsce spółką z branży OZE, która otrzymała unijny certyfikat EMAS. Tym samym dołączyło do wąskiego grona zaledwie 70 polskich firm, które mogą pochwalić się tym wyróżnieniem.

ONDE skorzysta na EMAS

EMAS (ang. EcoManagement and Audit Scheme) to unijny system certyfikacji środowiskowej. Rejestracja w systemie oznacza spełnienie przez organizację najbardziej wyśrubowanych wymagań środowiskowych. EMAS wymaga uporządkowania obowiązków dotyczących ochrony środowiska, optymalizacji kosztowych i efektywnego zarządzają energią oraz innymi zasobami.Certyfikacja i umieszczenie ONDE w unijnym rejestrze EMAS jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem, wpisującym się w naszą filozofię prowadzenia odpowiedzialnego, zrównoważonego biznesu i potwierdzającym realizowane od lat działania w obszarze ochrony środowiska naturalnego. Podczas każdego kontraktu nadzorujemy aspekty środowiskowe oraz wpływ na otoczenie, a także podejmujemy współpracę ze społecznością lokalną – mówi Paweł Średniawa, prezes ONDE. – Jako spółka, będąca jednym z liderów zielonej transformacji polskiej energetyki, chcemy kreować trendy wśród podmiotów, dla których dbałość o środowisko jest ważną częścią społecznej odpowiedzialności. Z dumą dodam też, że wiele inicjatyw wychodzi bezpośrednio od załogi ONDE. To dzięki niej przeszliśmy przez wymagającą i wielostopniową weryfikację EMAS, jako pierwsza spółka z branży OZE w Polsce.

Oprócz prestiżu, certyfikat EMAS to również wiele wymiernych korzyści. 

– Celem certyfikacji było potwierdzenie ograniczenia wpływu środowiskowego naszej działalności, ale z pewnością EMAS może stanowić też kolejną przewagę konkurencyjną w przypadku przetargów, gdzie preferowani są wykonawcy, którzy mają wdrożoną politykę środowiskową. Jest to jedno z coraz popularniejszych kryteriów w krajach zachodniej i północnej Europy, gdzie ONDE może w przyszłości pojawić się ze swoją ofertą. Co więcej, certyfikat ten może wpłynąć na obniżenie stawek w wielu instytucjach ubezpieczeniowychdodaje Paweł Średniawa.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here