Naga MarketsONDE dokłada 10MW do portfolio projektów OZEO kolejne 10 MW powiększyło się fotowoltaiczne portfolio inwestycyjne ONDE – czołowego gracza segmentu OZE w Polsce. Łącznie od giełdowego debiutu spółka pozyskała projekty PV o potencjale ponad 0,4 GW. ONDE nabyło 100 % udziałów w spółce celowej będącej właścicielem projektu fotowoltaicznego zlokalizowanego w Wielkopolsce o mocy docelowej 10 MW.

ONDE zwiększa swoje zaangażowanie w odnawialne źródła energii

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z nabycia tego projektu, jest on zaawansowany i ma już zapewnione warunki przyłączenia do sieci. Tym samym koszyk projektów ONDE na tym etapie dewelopmentu zwiększył się do 430 MW. Całkowity potencjał portfolio inwestycyjnego Spółkito już ok. 840 MW – łącznie w PV i wietrze – mówi Marta Masternak, pełnomocnik zarządu ds. nabywania i rozwoju projektów OZE.ONDE systematycznie rozbudowuje bank projektów, które zapewnią jej solidny pipeline deweloperski na najbliższe 2-3 lata. W tym czasie Spółka planuje dostarczyć na rynek ponad 1 GW zielonej energii, stając się ważnym graczem w segmencie inwestycyjnym.

– Jesteśmy zdeterminowani, aby spełnić deklaracje, które przedstawiliśmy podczas IPO. Chcemy pozyskiwać projekty o wysokiej jakości, których prawdopodobieństwo szybkiego i sprawnego ukończenia jest bardzo wysokie. Tak, aby ich komercjalizacja nastąpiła w jak najkrótszym czasie na warunkach, które przyniosą istotne zyski spółce i w efekcie jej akcjonariuszom – mówi Paweł Średniawa, prezes ONDE.

ONDE rozpoczęło już budowę pierwszej instalacji dewelopowanej na własny rachunek. Gotowa elektrownia słoneczna będzie miała 18 MWp mocy, a jej komercjalizacja przewidziana jest na koniec 2022 r.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar euro | orlen akcje kupno | 11bit kurs | index dax | kurs akcji amica | kurs datawalk | kurs pkobp |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here