Naga MarketsOnde chce mieć min. 100 MW gotowych na dodatkową aukcję w tym rokuWarszawa, 15.10.2021 (ISBnews) – Onde szacuje, że na ewentualną, dodatkową aukcję na sprzedaż energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w tym roku mogłoby mieć gotowych przynajmniej 100 MW mocy, poinformował prezes Paweł Średniawa.

“Mamy portfel projektów z pozwoleniem na budowę na dziś ok. 173 MW. Część już wygrała aukcje, ale myślimy, że na dziś to te 100 MW mogłoby wystartować w aukcji, ale to nie jest powiedziane, że wystartują. Część potencjalnych klientów, którzy są zainteresowani zakupem tego portfela niekoniecznie będzie chciała, żeby to były projekty z wygraną aukcją. Oczywiście w najbliższych tygodniach, miesiącach będziemy ten portfel uzupełniać. Ta liczba projektów gotowych do aukcji może się zwiększać” – powiedział Średniawa podczas wideokonferencji na “GPW Innovation Day”, pytany ile projektów z portfolio Onde ma szansę wziąć udział w potencjalnej aukcji OZE rozważanej przez URE i MKiŚ pod koniec tego roku.“To jest przedmiotem analiz. Myślę, że przynajmniej te 100 MW będziemy mieli gotowe do aukcji, jeśli ona będzie miała miejsce, a wszystko wskazuje na to, że tak” – dodał prezes.

Zarząd Onde poinformował również podczas wydarzenia, że spółka uczestniczy w niedawno ogłoszonym przetargu spółki R.Power,
w jego części na realizację robot budowlanych i w przeciągu miesiąca spodziewa się poznać efekty.

Prezes URE Rafał Gawin poinformował pod koniec września ISBnews, że Urząd Regulacji Energetyki (URE) jest w dialogu z Ministerstwem Klimatu i Środowiska (MKiŚ) w sprawie możliwości przeprowadzenia dodatkowej aukcji na sprzedaż energii ze źródeł odnawialnych (OZE) jeszcze w tym roku.

7 października R.Power ogłosił postępowania przetargowe o wartości ponad 900 mln zł na usługi generalnego wykonawstwa dla portfolio farm PV, dostawę konstrukcji, paneli fotowoltaicznych oraz stacji transformatorowych. Postępowania mają charakter otwarty i są skierowane zarówno do producentów polskich, jak i zagranicznych. Dotyczą one projektów, które wygrały aukcje URE z listopada 2020 r. i czerwca 2021 r.

Onde jest czołowym wykonawcą infrastruktury dla sektora odnawialnej energetyki (OZE), w szczególności farm wiatrowych oraz farm fotowoltaicznych w Polsce. Funkcjonuje również w sektorze budownictwa drogowo-inżynieryjnego realizując inwestycje dla infrastruktury drogowej w Polsce. Spółka działa w ramach Grupy Erbud. Onde zadebiutowało na GPW w lipcu 2021 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here