Naga MarketsoncoarendiJeden z liderów polskiej biotechnologii i spółka, do której należy rekord w wysokości podpisanego kontraktu – OncoArendi Therapeutics, poinformowała wczoraj o podpisaniu 10 letniej umowy najmu nieruchomości w Łodzi o powierzchni 500 m2, na której powstanie nowe laboratorium przeznaczone dla chemii medycznej. Położona w centrum Łodzi nieruchomość dostosowana jest do specjalistycznej działalności jaką będzie w niej prowadzić OncoArendi. Laboratorium rozpocznie działalność w tym roku. W nowoczesnym laboratorium specjaliści OncoArendi będą prowadzić badania nad innowacyjnymi lekami na wczesnym etapie ich rozwoju. “Dzięki wysokiej jakości powierzchni laboratoryjnej będziemy mogli przyspieszyć dynamiczny rozwój OncoArendi.

  • OncoArendi otwiera nowe laboratorium
  • Wyniki kwartalne wyrwą kurs z konsolidacji?

Jest to ponad 2-krotnie większa powierzchnia, porównując z naszą dotychczasową lokalizacją i docelowo może tam pracować nawet 25 naukowców. Decyzja o powstaniu nowego laboratorium jest wynikiem przyjęcia naszej niedawno opublikowanej strategii i doskonale się w nią wpisuje” – powiedział członek zarządu i dyrektor ds. naukowych OncoArendi Therapeutics Rafał Kamiński. Już za kilka dni, 30 kwietnia, spółka opublikuje raport z wynikami za I kwartał.

Te artykuły również Cię zainteresują
Formacja klina

Na wykresie od dłuższego czasu panuje konsolidacja, dlatego raport będzie szansą na podjęcie próby wybicia. Jak szacuje spółka, tantiemy z ewentualnej przyszłej sprzedaży leku GLPG4716 mogą wynieść ok. 100 mln euro rocznie.

oncoarendi


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here