Naga MarketsOncoArendi z nową umową, może pozyskać nawet 1,4 mld zł! Wywiad z Prezesem Marcinem SzumowskimW ostatnim czasie, na portalu Comparic, została przeprowadzona rozmowa z Prezesem spółki OncoArendi Therapeutics – Marcinem Szumowskim. W rozmowie podały pytania dotyczące niedawno nawiązanej współpracy z belgijską firmą Galapagos, pojawiły się pytania informacje dotyczące bieżącej i przyszłej działalności spółki w dobie pandemii COVID-19.

  • Rozmowa redaktora Comparic24.tv Marcina Podlackiego z prezesem Onco Arendi Therapeutics – Marcinem Szumowskim.
  • Padły pytania o kontrakt z Galapagos, dzięki któremu spółka może pozyskać nawet ponad 1,4 mld zł.
  • Czym jest Platforma Chitynazowa i dlaczego OAT kładzie mocny nacisk na jej rozwój?
  • Badania nad lekami zawierającymi cząsteczkę OATD-01.

Te artykuły również Cię zainteresują
OncoArendi ma umowę partneringową z Galapagos dot. rozwoju cząsteczki OATD-01

Niedawno informowaliśmy, iż OncoArendi Therapeutics zawarło wyłączną wieloletnią umowę partneringową z Galapagos na dalszy rozwój kliniczny i komercjalizację cząsteczki OATD01, podała spółka. Całkowita wartość umowy wynosi 322 mln euro (ok. 1,5 mld zł).

“Współpraca OncoArendi i Galapagos ma, w ciągu najbliższych kilku lat, doprowadzić do wprowadzenia na światowe rynki leku opartego o cząsteczkę OATD-01 lub inne podwójne inhibitory do zastosowania m.in. w terapii idiopatycznego włóknienia płuc (IPF), sarkoidozie, astmie lub innych śródmiąższowych chorobach płuc. Warto podkreślić, że zgodnie z coraz liczniejszymi doniesieniami naukowymi, włóknienie płuc jest jednym z najczęstszych powikłań po COVID-19” – czytaliśmy w komunikacie ze spółki.

Zobacz również: BM Pekao jako pierwsze wprowadziło dostęp do pre-marketu Wall Street, mówi Piotr Kozłowski

Zgodnie z umową, OncoArendi Therapeutics otrzyma płatność wstępną (tzw. up-front payment) w wysokości 25 mln euro, a dalsze transze w ramach podpisanej umowy będą wypłacane przez Galapagos NV po osiąganiu kolejnych “kamieni milowych”. Kamienie milowe określone w umowie obejmują: kolejne etapy rozwoju leku, tzw. development milestones, fazę dopuszczenia leku do obrotu w różnych regionach świata, tzw. regulatory milestones i fazę komercjalizacji oraz sprzedaży leku, tzw. commercial milestones. Łączna wartość umowy, czyli total biodollar value, wynosi 320 mln euro.

Zobacz również: Krzysztof Czaplicki (Noctiluca): Pracujemy nad świętym graalem emiterów w ekranach OLED

OncoArendi jest w trakcie budowania strategii na lata 2021-2025

Zgodnie z najnowszym komunikatem, OncoArendi Therapeutics planuje prezentację strategii na lata 2021-2025 na przełomie lutego i marca 2021 roku. Za pięć lat Onco Arendi chce być wiodącą i najbardziej innowacyjną firmą biotechnologiczną w Polsce, poinformowali przedstawiciele zarządu.

“Jesteśmy w trakcie budowania strategii na lata 2021-2025. […] Nową strategię planujemy ogłosić w pierwszym kwartale 2021, najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca. Wtedy powiemy dużo więcej o nowych programach i kierunkach badań. Ciągle poszukujemy możliwości rozszerzenia naszego wewnętrznego pipeline o ciekawe innowacyjne cząsteczki, ale nie mogą to być ‘me-too drug’, które już rozwijają w zaawansowanych badaniach klinicznych większe firmy. Przyglądamy się także nowym technologiom leków i nowym celom terapeutycznym. W nowej strategii, którą ogłosimy w pierwszym kwartale 2021 szczegółowo odniesiemy się do tych planów”– napisał zarząd podczas poniedziałkowego czatu inwestorskiego na Strefie Inwestorów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here