Naga Markets

OncoArendi Therapeutics wprowadza zmiany korporacyjneW dniu 28 stycznia br. Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o poszerzeniu składu Zarządu o specjalistów z dużym doświadczeniem naukowym i biznesowym.

RN OncoArendi Therapeutics podjęła uchwałę o poszerzeniu składu Zarządu

Skład Zarządu Spółki zostanie uzupełniony dwoma doświadczonymi naukowcami. Nowymi Członkami Zarządu zostaną: powołany na stanowisko VP Research Chemistry dr Adam Gołębiowski, który jest współzałożycielem i akcjonariuszem OncoArendi oraz powołany na stanowisko VP Research Biology dr Zbigniew Zasłona, który aktualnie pełni w OncoArendi funkcję Dyrektora Biologii. Skład Zarządu uzupełni również Agnieszka Rajczuk‑Szczepańska, która sprawuje w Spółce funkcję Dyrektor HR i ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu strategii rozwojowych oraz pełnieniu funkcji w zarządach spółek.Bardzo się cieszę, że do Zarządu OncoArendi dołączą specjaliści oraz eksperci w swoich dziedzinach, których doświadczenie i wiedza poszerzy kompetencje obecnego składu Zarządu. Niezwykle cennym atutem, który wnoszą nowi członkowie Zarządu, jest także ich kompleksowa wiedza o Spółce. Wspólnie tworzymy komplementarny zespół, który umożliwi nam efektywną realizację przyjętej strategii  – mówi Marcin Szumowski.

Dr Adam Gołębiowski – współzałożyciel i akcjonariusz OncoArendi. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu programami badawczo-rozwojowymi z udokumentowanymi sukcesami w projektowaniu nowych leków. W roku 1987 ukończył doktorat w Instytucie Chemii Organicznej PAN a następnie staż podoktorski na Wayne State University, Michigan, USA. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w kierowaniu grupami chemicznymi prowadzącymi badania nad nowymi lekami (drug discovery).

W latach 1989-2006 kierował grupami chemików medycznych i programami badawczymi w Procter & Gamble Pharmaceuticals a następnie w latach 2006-2012 w Institutes for Pharmaceutical Discovery (IPD) w Connecticut, USA. Autor ponad 30 patentów, 100 prac oryginalnych, artykułów przeglądowych i książek.

Dr Zbigniew Zasłona – obecnie w OncoArendi pełni funkcję Dyrektora Biologii. Obronił doktorat w 2010 na Uniwersytecie Giessen i Marburg Lung Center w Niemczech, badając mechanizmy modulujące odporność wrodzoną w kontekście zapalenia płuc. Po uzyskaniu doktoratu, kontynuował prace na stażu podoktorskim na Uniwersytecie Michigan w USA, gdzie skupił się na badaniach farmakologicznych receptorów GPCR, a w szczególności lipidowych mediatorów zapalenia.

Od 2015 roku był pracownikiem naukowym w Trinity College Dublin (Irlandia) na wydziale Biochemii i Immunologii, a także w nowo powstałej firmie biotechnologicznej Sitryx, gdzie był odpowiedzialny za programy opracowania leków przeciwzapalnych. Dr Zasłona jest uznanym międzynarodowym ekspertem w dziedzinie procesów zapalnych i chorób płuc, wielokrotnie zapraszanym na wykłady na międzynarodowych konferencjach naukowych.

Agnieszka Rajczuk-Szczepańska – pełni funkcję Dyrektor HR. Ma ponad 25 lat doświadczenia w obszarze HR, w tym ponad 10 lat na stanowiskach menedżerskich. Jako Dyrektor HR odpowiadała między innymi za procesy rekrutacji, on-boardingu, motywacji, szkoleń i rozwoju pracowników, oceny kompetencji i zarządzania rozwojem talentów, zarządzania efektywnością pracy czy budowania zaangażowania pracowników.

XTB

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku psychologia o specjalności organizacja i zarządzanie. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie zarządzania kadrami oraz prawa pracy na Akademii Koźmińskiego w Warszawie. Jest współzałożycielką Polskiego Stowarzyszenia HR w Polsce.

Ostatnio Spółka OncoArendi zatrudniła także dr Samsona Funga na stanowisko Chief Medical Officer.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here